لوازم و تجهیزات موتورخانه

بخش تاسیسات موتورخانه هر ساختمانی از مهم ترین قسمت های آن می باشد که در هنگام خریداری باید به آن توجه زیادی کرد. موتورخانه نیز یکی از مهم ترین قسمت های تاسیساتی هر مکان است و تجهیزات بسیار حساسی را در خود جا داده است. بدون تجهیزات موتورخانه تقریبا سکونت در ساختمان ها و اماکن غیر ممکن می باشد و فعالیت در آن ها صورت نمی گیرد. برای خرید تجهیزات موتورخانه باید بر اساس نیاز و مصارف ساختمان اقدام کرد. اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد انواع لوازم و تجهیزات مورد نیاز موتور خانه هستید به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
خرید تجهیزات موتورخانه

مرکز فروش و تامین کننده لوازم و تجهیزات موتورخانه

یکی از مهم ترین قسمت های تاسیساتی هر ساختمان مربوط به موتورخانه است. امروزه سکونت در ساختمان ها و آپارتمان ها بدون وجود موتورخانه غیر ممکن می باشد.

موتور خانه قسمتی است که تمامی منابع و مراکز مهم تاسیسات موتورخانه ساختمان مانند دیگ های آبگرم کن ، پمپ های آبرسانی و… در آن قرار دارد. برای ساخت یک موتور خانه مجهز و خوب نیاز به تجهیزات موتورخانه می باشد. تجهیزات موتورخانه باید از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار باشد زیرا کوچک ترین ایراد در این قسمت می تواند کار و فعالیت تمامی ساکنین را مختل کند و همچنین هزینه بسیار سنگینی را ایجاد کند.

به همین علت است که پیش از خرید این تجهیزات باید به طور دقیق در مورد آن اطلاعات کسب نمود .اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد انواع تجهیزات موتورخانه می باشید این محتوا را از دست ندهید.

همچنین برای خرید انواع تجهیزات نفت ، گاز ، پتروشیمی و ساختمانی ، اتصالات فلزی و … به سایت صنعت آریان که برترین مرکز فروش و تامین کننده تجهیزات موتورخانه است، مراجعه کنید و به خرید با کیفیت ترین محصولات با بهترین قیمت بپردازید.

خدمات فروش تجهیزات موتورخانه در مرکز فروش صنعت آریان

خدمات فروش و پس از فروش ما موجب می شود که خرید از برترین تامین کننده تجهیزات موتورخانه یعنی صنعت آریان به راحتی و بدون دغدغه خاطر صورت بگیرد. ویژگی خرید از مرکز فروش صنعت آریان به این شرح می باشد :

 • کیفیت تجهیزات : محصولاتی که در مرکز تامین کننده تجهیزات موتورخانه، صنعت آریان موجود می باشد همه و همه از بهترین کیفیت و برند های بازار می باشد و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می باشد.
 • قیمت مناسب : شما برای خرید این محصولات نیاز به پرداخت هزینه هایی بسیار بالا نمی باشید چرا که ما این محصولات را با بهترین قیمت به نسبت سایر رقبا ارائه می دهیم.
 • ضمانت کالا : برای تضمین کیفیت بر روی تمامی محصولات ما ضمانت نامه وجود دارد که هم خیال شما را از بابت خرید راحت می کند و هم هر گونه مشکل را پوشش دهی می نماید.
 • مشاوره رایگان : به راحتی و از طریق مشاوره رایگان می توانید هر گونه اطلاعاتی که در مورد تجهیزات موتورخانه و صنعتی دارید را پیش از خرید کسب کنید.
 • تحویل سریع : سفارش شما در هر حجم یا مقداری که باشد به موقع و در زمان مقرر آماده شده و تحویل می گردد.

تجهیزات موتورخانه

تاسیسات موتورخانه چه نقشی در سیستم ساختمانی دارد ؟

ساختمانی که برای سکونت مناسب است از موارد مهم مختلفی تشکیل می شود. سازه و بدنه ، مصالح و… همه در کنار هم ساختمانی را تشکیل می دهند که برای سکونت ساخته می شود.

اما برای سکونت موارد مهم دیگری نیز نیاز است و آن هم ، تنظیم گرمایش و سرمایش و انجام آبرسانی ساختمان می باشد. سیستم های سرمایشی و گرمایشی و آبرسانی امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و جدید تنظیم می شود که منشا آن موتورخانه و تجهیزات موتورخانه می باشد.

در حقیقت موتورخانه و تجهیزات موجود در آن وظیفه کنترل گرما و سرما محیط و سیستم آبرسانی را دارند. تجهیزات موتورخانه بر اساس کاربری ساختمان ، مسکونی یا تجاری و … متفاوت است. اما در هر صورت قسمت ضروری ساختمان می باشد.تجهیزات موتورخانه می توانند برای بیمارستان ها، منازل مسکونی و..مورد استفاده قرار گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قسمت های مختلف موتورخانه و به طور کل لوازم موتورخانه مطالب پیش رو را از دست ندهید و همچنین برای خرید انواع تجهیزات موتورخانه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به سایت صنعت آریان که تامین کننده بهترین تجهیزات موتورخانه می باشد مراجعه کنید.

مهم ترین لوازم و تجهیزات موتورخانه چیست ؟

موتور خانه از چندین قسمت بسیار مهم تشکیل شده است که بدون آن ها در تاسیسات ساختمان نقص به وجود می آید. این قسمت ها ، بیشترین هزینه های تولید موتور خانه را نیز به خود اختصاص داده اند و در صورت خرابی هزینه بسیار سنگینی برای تعمیرات دارد.

در حقیقت برخی از این تجهیزات پایه و اساس هر ساختمانی می باشند و بدون وجود آن ها امکان سکونت یا فعالیت غیر ممکن می باشد. در ادامه به طور کامل به تجهیزات موتورخانه می پردازیم

موتور خانه از تجهیزات مختلفی برای گرمایش ، سرمایش و آبرسانی استفاده می کند. تجهیزات موتورخانه برای سیستم گرمایشی به این شرح  می باشد :

دیگ موتورخانه

یکی از مهم ترین تجهیزات موتورخانه دیگ آن می باشد که مصرف بسیار زیادی دارد مدام در طول روز فعالیت می کند. آب گرم یکی از مهم ترین ملزومات  هر ساختمانی است که وظیفه آن نیز بر عهده ی دیگ است. دیگ مخزن پرفشاری است که وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد و همچنین با تولید بخار آب در تعدیل دما و هوا ساختمان نیز تاثیر بسزایی دارد.

منبع فعالیت دیگ ، انرژی مکانیکی و سوخت (به صورت فرآوری شده ) می باشد. دیگ را می توان اساسی ترین عضو و تجهیزات ساختمان به شمار اورد که در صورت خرابی می تواند بسیار پر دردسر باشد و هزینه بسیار زیادی را تولید کند.

دیگ

 • دیگ ها را به می توان به سه دسته دیگ بخار (بویلر)، دیگ آب گرم و دیگ آب داغ تقسیم بندی کرد.
 • دیگ بخار معمولا در کنار تجهیزات موتورخانه دیگری به نام مشعل فعالیت می کند و از چدن یا فولاد ساخته می شود و باعث به جوش آمدن و داغ شدن آب می شود.

مشعل

یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات موتورخانه که توسط مرکز فروش و تامین کننده تجهیزات موتورخانه، صنعت آریان به عرضه می رسد مشعل می باشد که در کنار دیگ تکمیل شده و می تواند در سیستم گرمایشی به درستی فعالیت کند. مشعل منبع گرم کردن آب درون دیگ می باشد و سوخت مصرفی خود را از گاز و گازوئیل دریافت می کند.

میزان گرمایی که هر مکانی نیاز دارد باعث تفاوت در انواع مشعل ها می شود. مشعل ها با سوزاندن فضا و هوا داخل دیگ باعث تولید انرژی گرمایشی می شود و باعث فعالیت دیگ می شود.

مشعل موتورخانه

منبع انبساط

به طور کلی این تجهیزات موتورخانه برای جلوگیری از خرابی و خسارت در محیط موتورخانه لازم است.

به طور فیزیکی آب معمولی از آب داغ و گرم شده حجم کمتری دارد. وقتی آب توسط دیگ و مشعل داغ می شود دچار افزایش حجم می شود. از آنجا در لوله هایی که آب داغ در آن وجود ندارد هوا نیز وجود ندارد آب موجود می تواند فشار بسیار زیادی را به لوله ها وارد کند به طوری که دچار انفجار و خرابی بشود .

در اینجاست که منبع انبساط به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات موتورخانه در سیستم گرمایشی نصب می شود تا تا حجم مشخصی از این آب داغ شده وارد آن شود و از فشار آمدن به لوله جلوگیری شود. منبع انبساط علاوه بر سیستم آب گرم در چیلر ها و برای تهویه هوا مطبوع نیز به کار می رود.

لوازم و تجهیزات موتورخانه

پمپ

البته پمپ بیشتر در ذیل سیستم آبرسانی به شمار می رود تا سیستم گرمایشی. با این وجود آب گرم تولید شده و یا آب سرد موجود باید از طریق لوله ها وارد فضا واحد شود و این کار از طریق پمپ ها انجام می شود. پمپ به عنوان یکی از  تجهیزات موتورخانه مهم با فشاری که در لوله ها ایجاد می کند موجب انتقال آب و تکمیل سیستم آبرسانی می شود.

 • پمپ ها با توان و فشار های متفاوتی تولید می شوند که بر اساس نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال برج ها و ساختمان های بسیار بلند به پمپ های بسیار قوی تری نیاز دارند یا خانه های ویلایی یا کوتاه از پمپی با فشار کمتر به نسبت برج نیاز دارند .
 • شایان ذکر است نوع دیگری از پمپ وجود دارد نیز وجود دارد که به آن پمپ که در تجهیزات موتورخانه وجود دارد و آب سرد را در فصول گرم و آب گرم را در فصول سرد به سمت تجهیزات گرم و خنک کننده هوا هدایت می کند و باعث تولید هوا مطبوع می شوند.

دیگ-موتورخانه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز فروش و تامین کننده تجهیزات موتورخانه اصیل و تضمینی یعنی صنعت آریان تماس بگیرید و به خرید انواع تجهیزات نفتی ، پتروشیمی و آبرسانی اقدام کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر تجهیزات موتورخانه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سختی گیر (stiff)

این وسیله نیز یکی از تجهیزات موتورخانه در سیستم آبرسانی به شمار می رود. در آب هایی که در لوله های منتقل می شود یون ها یا مواد اضافی وجود دارند که باعث کاهش کیفیت آب می شود . آب های بی کیفیت باعث غیر آشامیدن بودن ، یا آسیب پوستی می شود که این وسیله از آن جلوگیری می کند. سختی گیر با گرفتن مواد اضافی که موجب پایین آمدن کیفیت آب می شود باعث انتقال آب سالم و خوب می شود.

گرمایش و سرمایش ساختمان فقط مربوط به آب نمی باشد و هوای محیط نیز در فصول گرم  و سرد نیاز به تعدیل شدن دارد.

علاوه بر تجهیزاتی برای گرمایش فضا ، به سیستم های برودتی و تهویه مطبوع نیز نیاز است. در خانه های قدیمی این کار به وسیله وسایل و لوازم خانگی صورت میگیرد ولی در اماکن پیشرفته تر و نوساز این کار به وسیله تجهیزات موجود در موتور خانه یعنی فن کوئل و چیلر صورت می گیرد.

این قسمت از تجهیزات موتورخانه از فن کوئل ، چیلر ، منبع انبساط جدا برای چیلر و مواردی از این قبیل تشکیل می شود.

فروش تجهیزات موتورخانه

چیلر

همانطور که از اسم چیلر بر می آید ، وسیله ای برای خنک سازی و تولید هوای سرد می باشد که یکی دیگر از لوازم موتورخانه با اهمیت بالا می باشد.

استفاده از چیلر امروزه در ساخت و ساز ها رواج پیدا کرده است و یکی از قسمت های ثابت تجهیزات موتورخانه در عصر امروزی است. در حقیقت چیلر ها به جای دیگ ها که وظیفه گرم کردن و تولید هوای گرم را دارند ، وظیفه  تولید هوای سرد را دارند.

هواساز یا هوارسان

گرما یا سرمایی که توسط دیگ و چیلر تولید می شوند باید به هوایی منتقل شوند تا بتوانند هوا را گرم یا خنک کنند. برای تولید این هوا نیاز به دستگاه و  تجهیزاتی است که آن هواساز یا هوارسان می گویند.

این دستگاه هوای تازه را تولید می کنند و به سمت فن کوئل ها و یا سایر قسمت ها هدایت می کند. در کنار سایر تجهیزات موتورخانه یعنی چیلر ، فن کوئل و … وجود این قسمت نیز لازم است.

در موتور خانه ممکن است سایر تجهیزات مورد نیاز ساختمان بر اساس کاربری آن اضافه شود. اما به طور کلی در عصر امروزی این موارد را می توان در تمامی موتورخانه های مشاهده کرد.لذا خریداران می توانند هواساز را از مرکز فروش و تامین کننده صنعت آریان با بالاترین کیفیت تهیه کنند.

لرزه گیر موتورخانه

در کنار این وسایل که از قیمت و اهمیت بالایی برخوردارند وسایل دیگری نیاز است که در نهایت موجب افزایش و بهبود عملکرد موتور خانه می شود .

یکی از این تجهیزات موتورخانه لرزه گیر است.در موتورخانه ابزار بسیار زیادی وجود دارد که دائم در حال حرکت و فعالیت می باشند و این حرکات فراوان و زیاد باعث ایجاد لرزش و ارتعاشات فراوان می شود. این ارتعاشات و لرزه ها ممکن است در دراز مدت آسیب هایی به تجهیزات موتورخانه وارد کند. اما امروزه ابزار و محصولاتی تولید می شود که مانع از لرزه می شوند.

وجود لرزه گیر از اهمیت بسیار بالایی در بین لوازم موتورخانه برخوردار است تا تجهیزات داخل موتورخانه محافظت شود . اگر به دنبال خرید انواع لرزه گیر ها با بهترین قیمت هستید کافیست به سایت صنعت آریان مراجعه کنید و ضمن انجام مشاوره به خرید آن ها بپردازید.

قیمت تجهیزات موتورخانه

قیمت تجهیزات موتورخانه در مرکز تامین کننده تجهیزات صنعت آریان،  بسته به ابعاد ، کارایی ، تکنولوژی ، شیوه ساخت و شیوه کار می تواند متفاوت باشد.

برای مثال دیگ به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های موتورخانه طبیعتا از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. به طور کلی بخش تاسیسات و موتور خانه هر مکانی بودجه بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند و هزینه تاسیس یک موتورخانه با کیفیت با هزینه بالا صورت می گیرد. اما این هزینه لازم است و در دراز مدت به نفع افراد خواهد بود.

شما می توانید برای خرید لرزه گیر یکی از مهم ترین لوازم موتورخانه با بهترین قیمت از طریق سایت صنعت آریان اقدام کنید. و یا با مرکز فروش صنعت آریان تماس حاصل کنید.

کافیست برای خرید انواع تجهیزات نفتی ، پتروشیمی ، آبرسانی و ساختمانی با تماس بگیرید و خود را از تجهیزات مورد نیاز خود با بالاترین کیفیت ساخت توسط مرکز تامین کننده صنعت آریان بی نیاز کنید.

خرید تجهیزات موتورخانه

حال که با انواع تجهیزات موتورخانه آشنا شدید ممکن است دغدغه خرید آن ها را داشته باشید. این دغدغه به جا و درست است و باید پیش از خرید هر کدام اطلاعات لازم کسب شود. برای مثال دیگ ها یا پمپ ها هر کدام از ظرفیت های مختلفی برخوردارند و بر اساس نیاز ساختمان یا سایر اماکن مورد خرید و استفاده قرار میگیرند.

در هر صورت خرید تجهیزات موتورخانه یکی از حساس ترین مراحل ساخت یک مکان می باشد و باید با دقت زیادی انجام بگیرد.

زیرا در صورت خرید تجهیزات و لوازم موتورخانه نامناسب یا بی کیفیت گاهی آسیب فراوانی به تاسیسات وارد می کند. شما می توانید با خیال راحت از طریق سایت صنعت آریان به خرید لرزه گیر موتورخانه با بهترین قیمت و کیفیت بپردازید.

مرکز فروش و تامین کننده تجهیزات موتورخانه، صنعت آریان ارائه دهنده انواع تجهیزات سیستم های تخصصی نفتی ، گازی ، آبرسانی و ساختمانی آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

تجهیزات موتورخانه

نکات مهمی که در زمان خرید تجهیزات موتورخانه باید به آن توجه کنید !

چند نکته ساده که در زمان خرید این تجهیزات به آن توجه می کنید می تواند طول عمر محصولات شما را تا حد زیادی بالا ببرد. این نکات به این شرح می باشد :

 • سعی کنید از ابزار و وسایل جدید استفاده کنید. تجهیزات مدل قدیمی امروزه سخت تر تعمیر می شوند و شیوه کار آن ها فرسودگی موتورخانه شما را بالاتر می برد. اما بالعکس تجهیزات جدید تر هم بهتر کار می کنند و هم تسهیلات بیشتری را فراهم می کنند و هم در دراز مدت کارایی بهتری دارند.
 • حتما تعداد و ظرفیت تجهیزات خود را با تعداد ساکنین و یا حجم سیالات تنظیم کنید. در غیر این صورت استفاده ی بیش از اندازه از این تجهیزات می تواند خسارات زیادی را به شما وارد کند و در بهترین حالت پاسخگو نیاز شما نباشد.
 • عمده بودجه ی خود را صرف خرید تجهیزات موتورخانه با کیفیت کنید. این موضوع باعث می شود که به تعمیرات نیاز نداشته باشید و در دراز مدت از منفعت بیشتری نیز برخوردار باشید. شایان توجه است استفاده از تجهیزات بی کیفیت در موتورخانه دیر یا زود خسارات زیادی را به شما وارد می نماید.
 • لوله ها و اتصالات خود را دقیقا متناسب با حجم تجهیزات موتورخانه تهیه نمایید. در غیر این صورت لوله ها نمی توانند فشار را تحمل کرده و به راحتی دچار شکستگی و ترکیدگی می شوند.
 • در جنس بدنه تجهیزات موتورخانه دقت زیادی داشته باشید. این تجهیزات در جنس های زیادی تولید می شوند که هر کدام از ویژگی های مربوط به خود برخوردارند. این ویژگی ها می توانند در کارایی و کیفیت موتورخانه تجهیزات زیادی داشته باشند به همین علت باید در آن دقت لازم را به کار بگیرید.

شما می توانید برای اینکه بهترین و مناسب ترین تجهیزات را برای موتورخانه خود تهیه کنید با ما یعنی برترین تامین کننده تجهیزات موتورخانه تماس بگیرید. پیش از خرید می توانید به راحتی از خدمات مشاوره رایگان ما بهره ببرید و ضمن کسب اطلاعات لازم به خریداری محصولات مورد نظر خود بپردازید.

تجهیزات موتورخانه از چه مواردی تشکیل می شود؟

تجهیزات موتورخانه از مواردی همچون ، دیگ ، پمپ ، مشعل و ... تشکیل می شوند.

هزینه خرید تجهیزات موتورخانه چقدر می باشد ؟

به طور کلی تاسیس موتورخانه مجهز هزینه بسیار زیادی را تولید میکند که بر اساس کیفیت یا برند محصول می تواند تفاوت داشته باشد.

تجهیزات موتورخانه چه مصارفی در ساختمان دارند؟

تمامی فعالیت هایی گرمایشی و گاهی سرمایشی که در ساختمان صورت میگیرد به موتورخانه و تجهیزات موجود در آن بستگی دارد.

4.6/5 - (280 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ