خرید لوله گالوانیزه

اگر به دنبال ساخت انواع تاسیسات ساختمانی ، ریلی ، گلخانه ای و … را دارید حتما تا کنون نام لوله گالوانیزه را شنیده اید. این لوله از پر کاربرد ترین انواع لوله های فلزی می باشد و به علت مقاومتی که در برابر انواع خوردگی از خود نشان می دهد از مزایا زیادی به نسبت سایر انواع لوله ها برخوردار می باشد. در فرآیند ساخت این لوله ها از پوششی به نام گالوانیزه استفاده می گردد و به همین علت است که این لوله در برابر انواع عوامل خورنده از خود مقاومت نشان می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید لوله گالوانیزه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
لوله فلزی لوله فلزی
لوله گالوانیزه سرد لوله گالوانیزه سرد
لوله گالوانیزه گرم لوله گالوانیزه گرم
لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

تا به حال سری به فروشگاه ها و مراکز فروش لوله های فلزی زده اید ؟ در این صورت حتما بارها و بارها نام لوله گالوانیزه را شنیده اید. لوله های فلزی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تجهیزاتی هستند که به طور گسترده در ساخت انواع تاسیسات به کار می روند. یکی از مهم ترین انواع این لوله ها لوله گالوانیزه می باشد که از مزایا ی بسیار زیادی به نسبت سایر لوله های فلزی برخوردار می باشد. به علت وجود همین مزایا می باشد که این لوله به طور گسترده در ساخت تاسیسات حساس به کار گرفته می شود.

اگر قصد کسب اطلاعات لازم و خرید لوله گالوانیزه با بهترین کیفیت و قیمت را دارید در این مطلب با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید با تماس با گروه صنعت آریان ضمن مشاوره اولیه رایگان انواع تجهیزات صنعتی خود را تهیه نمایید.

صنعت آریان ، با ارائه  انواع محصولات گازی ، آبی ، نفتی ، پتروشیمی و ساختمانی به شما در تهیه تجهیزات صنعتی کمک خواهد کرد. کافیست با ما تماس بگیرید.

لوله گالوانیزه چیست ؟

پیش از آنکه به ذکر و توضیح مزایا و کاربرد این لوله بپردازیم ، باید به شرح این لوله و تفاوت اصلی آن با سایر لوله های فلزی بپردازیم. لوله گالوانیزه لوله ای می باشد که پس از اتمام مراحل ساخت آن ، در مرحله آخر پوششی به نام پوشش گالوانیزه نیز بر روی آن قرار می گیرد. این پوشش به این علت ایجاد می شود که تماس مایعات و سیالات در حال انتقال با لوله از بین برود و در نتیجه فلز دچار خوردگی یا زنگ زدگی نگردد. این پوشش ها از جنس روی یا زینک می باشد و به دو روش سرد یا گرم تولید می گردد.

کشیده شده پوشش گالوانیزه یا به اصطلاح گالوانیزیسیون لوله باعث می شود که طول عمر این لوله و مقاومت آن در برابر انواع عوامل خورنده بسیار بالا برود و خیال مصرف کننده را از هر بابتی راحت سازد.

جنس لوله گالوانیزه از چیست ؟

به طور کلی لوله های گالوانیزه با دو جنس و از دو نوع ماده اولیه ساخته می شوند :

 • فولاد
 • آهن

استفاده از این نوع فلز و آلیاژ محکم باعث می شود که امکان شکستگی و ترکیدگی این لوله تا حد بسیار مطلوبی کاهش پیدا کند و به راحتی بتواند در انتقال انواع سیالات پر فشار مفید واقع گردد. کشیده شدن پوشش گالوانیزه در آخرین مراحل تولید این لوله موجب میگردد که احتمال خوردگی و پوسیدگی این لوله نیز از بین برود و طول عمر تاسیسات شما را تا حد بسیار مطلوبی بالا ببرد.

لوله فولادی گالوانیزه :

پر مصرف ترین و معروف ترین نوع لوله گالوانیزه می باشد که دسترسی گسترده ای دارد و به راحتی می تواند خریداری گردد. در تولید این لوله ها از فولاد نرم استفاده می گردد و در سیستم های تهویه و تخلیه فاصلاب مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجا که با استفاده از فلز روی این لوله های گالوانیزه می شوند ، مواد اسیدی و خورنده فاضلاب ها اسیبی به لوله و سیستم فاضلابی شما نمی رسانند.

لوله آهنی گالوانیزه :

این لوله ها به رنگ های خاکستری روشن یا تیره دیده می شوند که در فرآیند تولید آن ها از آهن سفید استفاده می کنند. در حقیقت لوله های درزدار یا همان آهن سفید نورد شده در فرآیند ساخت لوله گالوانیزه آهنی به کار گرفته می شوند و در نهیات با استفاده از روی یا زینک به موجب کاهش خوردگی ، گالوانیزه می شوند. کاربرد لوله فولادی گالوانیزه به مراتب بیشتر از نوع آهنی این لوله های می باشد.

شما می توانید با استفاده از گروه صنعت آریان انواع لوله فولادی و آهنی گالوانیزه را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه نمایید. همچنین کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره اولیه با ما تماس حاصل فرمایید.

انواع لوله گالوانیزه

تقسیم بندی لوله های گالوانیزه به طور عمده بر اساس شیوه گالوانیزیسیون آن انجام میشود و به دو دسته سرد و گرم تقسیم می گردد.

لوله گالوانیزه سرد :

این روش گالوانیزه کردن لوله های فولادی قدیمی تر از سایر روش ها می باشد و به همین علت نیز مقاومت این روش به مراتب کمتر می باشد. الکترو گالوانیزه که همان گالوانیزه به روش سرد می باشد باعث می شود که حداقل 10 گرم و حداکثر 50 گرم پوشش روی در هر متر مربع از این لوله قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این روش از مقاومت بسیار کمتری نسبت به روش گرم برخودار می باشد و به همین علت نیز در زمان خریداری و مصرف باید به آن توجه نمود.

لوله گالوانیزه گرم :

این روش از گالوانیزه کردن لوله های فولادی به مراتب جدید تر می باشد و مقاومت بسیار بهتری به نسبت سایر روش ها به هود اختصاص می دهد. در این روش روی یا فلز زینک به شکل مذاب در می آید و در یک محفظه ظرف مانند ریخته می شود. در نهایت لوله ی ساخته شده در این فلز مذاب یا استخری از روی غوطه ور می گردد و گالوانیزه می شود. این روش باعث می گردد که پوشش به مراتب ضخیم تری از زینک بر روی سطح لوله قرار بگیرد و مقاوت آن را به مراتب افزایش می دهد.

توجه داشته باشید که خرید این لوله ها را بر اساس ویژگی های های تاسیسات و سیستمی که قصد خریداری ان را دارید انجام دهید تا تجهیزات شما دچار خسارت یا خرابی قرار نگیرد. اگر قصد خرید انواع لوله گالوانیزه با بهترین قیمت و کیفیت را دارید کافیست با ما تماس بگیرید و به کسب اطلاعات لازم بپردازید.

ویژگی های لوله گالوانیزه

نکات و ویژگی هایی در مورد لوله های گالوانیزه وجود دارد که در زمان خرید باید به آن توجه نمایید. عدم توجه به مواردی همچون ضخامت ، قطر ، جنس یا حتی وزن لوله گالوانیزه می تواند موجب شود که محصول نا مناسبی را برای تاسیسات خود خریداری نمایید. پس این قسمت این مطلب را تحت هیچ عنوانی از دست ندهید.

 • لوله هایی که در ساخت و گالوانیزه کردن این نوع از لوله ها به کار گرفته می شود ، لوله درز دار می باشد.
 • این لوله ها در طول 6 متری در بازار موجود می باشد و به فروش می رسد. به همین علت در مورد خرید اتصالات مناسب آن این متراژ را مد نظر خود قرار بدهید.
 • نباید در زمان نصب این لوله ها از جوشکاری استفاده کرد چرا که روکش گالوانیزه را از بین می برد و می تواند بسیار برای سلامتی انسان مضر باشد.
 • در صورتی که در انتقال سیالات و تاسیسات از آن استفاده می شود می تواند بالغ بر 50 سال در سیستم های به کار گرفته شود.
 • کیفیت و مقاومت لوله های آهنی به مراتب بیشتر از سایر انواع آن می باشد.
 • نصب و استفاده لوله گالوانیزه گرم به مراتب از لوله گاوانیزه سرد بهتر می باشد و به علت مقاومت ضعیف نوع سرد این لوله باعث میشود که مصرف آن از نوع گرم بسیار کمتر باشد.
 • لوله های گالوانیزه به خوبی در برابر انواع ضربات از خود مقاومت نشان می دهد و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار می باشد.
 • لوله گالوانیزه امروزه در ساخت سیستم های فاضلاب ، نرده های ساختمانی ، نرده های گلخانه و مصارف مشابه استفاده می گردد.
 • یکی از مزیت های استفاده از این لوله ها این می باشد که علاوه بر اینکه در تماس با مایعات اسیدی دچار خوردگی نمی شوند بلکه خود نیز اسیدی نمی شوند و سیستم را دچار اسیب دیدگی نمی کند.
 • گاها گزارش شده است که لوله های گالوانیزه در انتقال آب ها آشامیدنی و ساختمانی دچار زنگ زدگی شده اند که موجب تغییر رنگ آب و مزه ی آن شده اند. به همین علت است که استفاده از این لوله ها در سیستم های آبی به مراتب کمتر شده است.
 • پس از گالوانیزه شدن و آبکاری این لوله ها ، قسمت ابتدایی و انتهایی لوله رزوه می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد لوله گالوانیزه می توانید با گروه صنعت آریان تماس بگیرید و ضمن انجام مشاوره اولیه تجهیزات صنعتی مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

خرید و قیمت لوله گالوانیزه

در این مطلب به طور کامل در مورد لوله های گالوانیزه ، انواع آن و ویژگی های آن توضیح داده ایم.  اگر این لوله های برای تاسیسات شما مناسب می باشد و قصد خریداری آن را دارید بدیهی است که قیمت لوله گالوانیزه نیز برای شما اهمیت دارد. در این صورت برای اطلاع از لیست قیمت لوله های زیر با ما تماس بگیرید :

 • قیمت لوله گالوانیزه
 • قیمت لوله گالوانیزه گلخانه
 • قیمت لوله گالوانیزه دست دوم

قیمت این لوله ها از موارد بسیار زیادی تاثیر می پذیرد. مواردی همچون برند لوله ، کیفیت مواد اولیه ، نوع و سرد و گرم بودن گالوانیزه ، قطر و ضخامت آن و… در قیمت این لوله ها تاثیر می گذارد. به همین علت با کسب اطلاعات لازم اقدام به خریداری این لوله ها نمایید تا دچار هزینه ی بیش از اندازه یا ایراد در ساخت سیستم های خود نشوید. همچنین این امکان برای شما میسر شده است که از طریق تماس با ما با انواع تولید کنندگان این لوله در اختیار خود داشته باشید و بر اساس شرایط خود اقدام به خریداری مناسب ترین آن نمایید.

 

پوشش لوله های گالوانیزه از چه چیزی تشکیل شده است ؟

در تولید لوله های گالوانیزه از روی یا زینک استفاده می شود.

انواع روش های گالوانیزه کردن به چه صورت می باشد ؟

گالوانیزه کردن لوله ها به دو صورت سرد و گرم صورت می گیرد.

جنس بدنه لوله های گالوانیز از چیست ؟

لوله های گالوانیزه با دو بدنه آهنی و فولادی تولید می گردد.

4.6/5 - (254 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ