لوله گازی

امروزه به هر مکانی که مراجعه می کنید می توانید سیستم های انتقال گاز را مشاهده کنید. در حقیقت در عصر کنونی به سختی می توانید جایی را پیدا کنید که انسان در آن فعالیت می کند اما شبکه گاز رسانی در آن وجود نداشته باشد. یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در ساخت تاسیسات گازی به کار می رود لوله گازی می باشد. به علت اهمیت و حساسیت تاسیسات مربوط به انتقال گاز ، این لوله باید از کیفیت و طول عمری بسیار خوبی برخوردار باشد و در هنگام خرید نیز باید سایز مدل و نوع آن با دقت انتخاب شود. به همین علت است که به شما پیشنهاد می کنیم پیش از خرید لوله گازی به کسب اطلاعات لازم در مورد آن بپردازید. بدین منظور گروه صنعت آریان و این صفحه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
لوله فلزی لوله فلزی
لوله گاز روکار لوله گاز روکار
لوله گاز API لوله گاز API
لوله گاز توکار لوله گاز توکار
لوله گازی

لوله گازی

لوله ها از مهم ترین اختراعات بشر و تجهیزات هر تاسیساتی برای انتقالات انواع سیالات می باشند. در حقیقت به ندرت جایی پیدا می شود که در آن از انواع لوله های فلزی ، غیر فلزی ، پلیمری و … استفاده نشده باشد. یکی از مهم ترین انواع این لوله ها ، لوله گازی می باشد. این لوله از  مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات ساخت تاسیسات گازی در ساختمان ها ، پلایشگاه ها و … می باشد. گاز یکی از مهم ترین سیالاتی است که در زمستان و تابستان و در همه زمان ها ، مورد استفاده قرار می گیرد . به همین علت است که تجهیزات شبکه های گاز رسانی نیز از بازار تولید و مصرف بسیار خوبی برخوردار هستند.

از آنجا که لوله گازی از حساس ترین سیالات را از خود عبور می دهد ، باید با دقت انتخاب و خریداری شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لوله گاز و خریداری آن با بهترین قیمت این مطلب را از دست ندهید.

مواد سازنده لوله گازی چیست ؟

مواد اولیه که در این نوع از لوله به کار می رود باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا به راحتی دچار سوراخ شدگی ، شکستگی و خرابی نشود. چرا که ایجاد هر گونه نشتی گاز می تواند به شدت خطرناک باشد و اثرات جبران ناپذیری را به جای بگذارد. با توجه به اهمیت انتقال رسانی مطمن گاز در ساخت لوله گازی از پلی اتیلن یا فولاد استفاده می شود که هر دور از کیفیت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشند. همچنین استفاده از مس و برنج در ساخت لوله گاز نیز استفاده می شود.

انواع لوله گازی

لوله گار در دو نوع لوله گازی روکار و لوله گازی توکار ساخته می شود که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم :

لوله گازی توکار

نام گذاری این لوله به علت شیوه نصب و جای گذاری در سیستم های گاز رسانی می باشد. لوله های گاز تو کار بر اساس نوع ، شرایط و محل قرارگیری سازه تعیین می شود. لوله های تو کار باید در داخل دریچه ها و قسمت های مهم ساختمانی استفاده شود. پس از نصب لوله های توکار ، قابلیت دیدن این لوله ها وجود ندارد چرا که لوله های گازی در قسمت های مختلف ساختمانی پنهان می شوند. مواد اولیه که در ساخت لوله گازی توکار استفاده می شود بسیار اهمیت دارد و معمولا از جنس فولاد بدون درز می باشد که از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار می باشد.

در زمان نصب این لوله باید احتمال پوسیدگی ، آسیب دیدگی و شکستگی را مد نظر قرار داد تا از حوادث ناشی از نشتی و نفوذ گاز جلوگیری به عمل آید. هر چند از آنجا که این لوله از دسترس خارج می باشد امکان ضربه و آسیب به آن کمتر است و خرابی و شکستگی آن کمتر می باشد. شایان ذکر است تعمیرات لوله های گاز توکار به علت پوشیده بودن در قسمت های مختلف ساختمانی با سختی و مشکلات بیشتری همراه می باشد.

لوله گازی رو کار

محل قرار گیری پروژه گاز رسانی همیشه به ما امکان استفاده از تجهیزات توکار را نمی دهد. به همین علت است که گاهی با توجه به شرایط مجبور به استفاده از لوله گازی روکار می باشیم . لوله گاز روکار کاملا بر عکس لوله تو کار می باشد و به صورت واضح در قسمت های مختلف ساختمان قابل مشاهده می باشد. از آنجا که لوله گاز رو کار کاملا در دسترس و در معرض تماس است ممکن است در نتیجه ضربه شدید یا مواردی از این قبیل دچار شکستگی و خرابی شود . به همین علت است که مراقبتی که از لوله های روکار می شود باید در سطوح بالاتری انجام بگیرد.

البته قابل توجه نیز می باشد که اگر نیاز به اعمال تغییرات یا تعمیرات در این لوله ها باشد نیاز به شکافتن و باز نمودن قسمت های ساختمانی نمی باشد و تعمیرات لوله گازی روکار آسان تر و کم هزینه تر خواهد بود.

استفاده از لوله روکار و توکار تماما باید بر اساس شرایط محل پروژه شما باشد و با دقت بر اساس ویژگی های مورد نیاز صورت بگیرد. شما می توانید برای خرید لوله گازی توکار و رو کار با بهترین قیمت و کیفیت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید و به کسب اطلاعات لازم بپردازید.

لوله گازی API

فوقا ذکر کردیم که استفاده از لوله های مقاوم در سیستم لوله کشی توکار اهمیت دارد. لوله های فولادی بدون درز در بیشتر اوقات در سیستم های توکار استفاده می شود . در مواقعی که تمایل به استفاده از لوله های بدون درز وجود ندارد ، می تواند از لوله گازی API استفاده شود.

کدام یک از لوله گازی روکار یا توکار بهتر می باشد؟

فوقا مهم ترین تفاوت هایی که در مورد تو کار یا رو کار بودن لوله ذکر کردیم. به همین علت شما بر اساس شرایط پروژه ساختمانی باید مناسب ترین لوله را برای خود انتخاب کنید. لوله گازی توکار کمتر در معرض ضربه و آسب قرار می گیر و کمتر نیاز به تعمیرات خواهد داشت. پس اگر احتمال می دهید که در نتیجه عبور مرور یا حمل و نقل وسایل امکان ضربه ، اسیب و خرابی لوله گاز وجود دارد به شما پیشنهاد می کنیم که از نوع توکار استفاده کنید. اما اگر موقعیت و کاربری ساختمان به شکلی است که مدام باید به لوله گازی دسترسی داشته باشید طبیعتا نوع روکار برای شما مناسب تر می باشد و باید از آن استفاده کنید.

شرایط مخالف موارد فوق نیز هست. اگر احتمالا آسیب و ضربه به لوله شما کم  می باشد ، از لوله رو کار می توانید با خیال راحت استفاده کنید ، در غیر این صورت لوله گازی مورد آسیب قرار می گیرد . آسیب زیادی به شما خواهد زد. همچنین اگر دسترسی به لوله چندان اهمیت ندارد و ببشتر از شکستگی و خرابی لوله نگران هستید ، لوله توکار برای شما انتخاب بسیار مناسب تری می باشد. البته شایان ذکر است در زمان خریداری لوله گاز باید سایر شرایط پروژه ساختمانی نیز مورد برسی قرار بگیرد تا مناسب ترین محصول خریداری شود.

شما با تماس با گروه صنعت آریان میتوانید با کارشناسان واحد فروش مشاوره رایگان انجام دهید و نهایتا بهترین محصول را برای سیستم گاز رسانی تهیه و خریداری فرمایید.

مصارف و کارکرد لوله گازی

 • کارخانه های پتروشیمی
 • کارخانه های گازی
 • اماکن و واحد های مسکونی
 • نیروگاه های تولید انرژی
 • شبکه های گاز رسانی
 • مکان های صنعتی
 • و …

شایان ذکر است بر اساس ویژگی ها و شرایط پروژه ، لوله گازی های متفاوت و با جنس و مواد اولیه متفاوتی باید خریداری شود. شما با تماس با صنعت آریان و با انجام مشاوره اولیه رایگان می توانید مناسب ترین تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

در زمان خرید لوله گازی به چه نکاتی باید توجه گرد ؟

 1. سیستم های گازرسانی دچار اهمیت و حساسیت زیادی هستند. با این وجود هر چقدر که اهمیت سیستم و پروژه شما بیشتر باشد ، لوله گازی مقاوم تر با مواد اولیه بهتری باید تهیه شود.
 2. در زمان خرید لوله گاز خانگی و صنعتی به تحمل فشاری لوله دقت فرمایید و بر اساس آن اقدام به خریداری فرمایید.
 3. قطر خارجی و داخلی لوله را مد نظر خود قرار دهید و بر اساس حجم عبور سیالات ، اقدام به خریداری کنید.
 4. توجه داشته باشید که در برخی از مناطق اجازه استفاده از لوله های مسی و برنجی داده نمی باشد. اگر قصد خرید لوله گازی برنجی یا مسی را دارید ، این مورد را مد نظر قرار دهید.
 5. فشار گازی امکان صنعتی از مناطق مسکونی بسیار بالاتر می باشند پس در زمان خرید لوله گازی به صنعتی یا مسکونی بودن پروژه دقت فرمایید.
 6. حتما مد نظر داشته باشید که لوله گازی توکار برای سیستم شما مناسب تر می باشد یا روکار. استفاده از لوله مناسب می تواند خسارت های زیادی به شما وارد کند و هزینه های سنگینی را به شما متحمل کند.

خرید و قیمت لوله گازی

اگر در حال ساخت یک پروژه ساختمانی یا سیستم های صنعتی هستید ، قطعا به لوله گازی احتیاج پیدا خواهید کرد. در حال حاضر نمی توان مکانی را پیدا کرد که انسان در آن وجود دارد و از اتصالات و لوله گاز استفاده نشده است. خرید این لوله علاوه بر کیفیت ، دغدغه ی قیمت را نیز برای شما ایجاد می کند که این دغدغه کاملا به جا و درست می باشد.

قیمت لوله گازی از موارد زیادی تاثیر می گیرد که برخی از آن ها به این شرح می باشد :

 • جنس مواد اولیه
 • کیفیت مواد اولیه
 • تکنولوژی ساخت
 • برند و مدل
 • حجم و ظرفیت
 • قطر خارجی و داخلی
 • و…

پس اگر میخواهید به درستی هزینه کنید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به کسب اطلاعات لازم در مورد پروژه خود و تجهیزات مناسب آن بپردازید. بدین منظور می توانید با گروه صنعت آریان تماس بگیرید. ما در در صنعت آریان به ارائه انواع لوله گازی در برند ها و مدل های مختلف می پردازیم و با کیفیت ترین ترین تچهیزات را با بهترین قیمت در اختیار مصرف کنننده قرار می دهیم.

این امکان برای شما فراهم شده است که با تماس با گروه صنعت آریان به انواع برند های تولید کننده دسترسی داشته باشید و بر اساس شرایط و قیمت ، مناسب ترین را خریداری فرمایید.

قیمت لوله گازی به صورت می باشد ؟

قیمت لوله گازی بر اسس مواد اولیه ، حجم ، ظرفیت ، کیفیت و برند تعیین می شود که شما می توانید با تماس با صنعت آریان به لیست قیمت آن دسترسی داشته باشید.

جنس لوله های گاز چیست ؟

لوله های گازی به طور معمول از فولاد ، پلی اتیلن ، مس یا برنج ساخته می شود.

انواع لوله گازی چیست؟

لوله گازی توکار ، لوله گازی روکار و لوله گاز API از انواع لوله گازی می باشد که شما از طریق صنعت آریان می توانید به خرید آن بپردازید.

4.6/5 - (257 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ