لوله مانیسمان

اگر تا کنون در ساخت تاسیسات گاز رسانی ، آبرسانی ، نفتی ، پتروشیمی مشارکتی داشته اید از اهمیت لوله های فلزی در این سیستم ها اطلاع دارید. در حقیقت بدون استفاده از این تجهیزات ، ساخت تاسیسات با کیفیت و با طول عمر بالا غیر ممکن می باشد. یکی از مهم ترین انواع این دسته از محصولات ، لوله مانیسمان می باشد که به علت استحکام ، طول عمر بالا و مقاومت بسیار خوب در برابر فشار و گرما طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید لوله مانیسمان این صفحه را به هیچ عنوان از دست ندهید .

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
لوله فلزی لوله فلزی
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان رده 20
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان رده 40
لوله مانیسمان رده 60 لوله مانیسمان رده 60
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان رده 80
لوله مانیسمان رده 120 لوله مانیسمان رده 120
لوله مانیسمان رده 160 لوله مانیسمان رده 160
لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

لوله فلزی یک از مهم ترین اختراعات تاریخ بشریت بوده است که کمک شایانی به پیشبرد انواع تجهیزات و سیستم های صنعتی کرده است. در حقیقت بدون ساخت لوله های فلزی ، ساخت این حجم از تاسیسات مقاوم و با کیفیت گازی ، ابی، نفتی و … غیر ممکن بود. لوله های فلزی انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز مصرف کننده در اماکن و محل های مختلفی خریداری و نصب می شوند. یکی از مهم ترین لوله هایی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم لوله مانیسمان می باشد. این لوله از ویژگی های خاص خود برخوردار است و مزیت هایی دارد که مصرف کننده را به سمت خود متمایل می کند.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد لوله مانیسمان این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید. همچنین برای خرید این لوله با بهترین کیفیت و قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

صنعت آریان ، ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات صنعتی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

لوله مانیسمان چیست ؟

لوله مانیسمان نوع جدید تری از لوله های فلزی می باشد که  در نتیجه اعمال تغییرات در آن از لوله های درز دار متمایز می گردد. این تغییراتی که در لوله های مانیسمان صورت گرفته است موجب شده تا مقاومت و استحکام آن تا حد بسیار خوبی افزایش پیدا کند. حذف درز تغییری بود که در لوله های درز دار صورت گرفت و باعث تولید لوله های مانیسمان شد. این لوله از سطح صاف و یک دستی برخوردار می باشد و هیچ گونه بر آمدگی در سطح آن قابل مشاهده نیست.

لوله مانیسمان که از آن با نام لوله بدون درز (seamless) نیز یاد می شود از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع لوله برخوردار می باشد و مزایا زیادی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. شما می توانید برای خرید این لوله در رده های مختلف با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

علت افزایش مقاومت لوله مانیسمان چیست ؟

لوله هایی که از درز برخوردار می باشند هنگام عبور سیالات از خود تنش بسیار زیادی را ایجاد می کنند. این تنش ها و فشار مضاعفی که به لوله وارد می شود در نقاط درز صورت می گیرد و در نهایت باعث می شود در نقاطی که درز ایجاد شده است ، شکستگی ، ترکیدگی یا خرابی به وجود بیاید. در پروژه هایی که انتقال سیالات پر فشار صورت می گیرد باید با احتیاط بیشتری از لوله های با درز استفاده نمود.

در لوله های مانیسمان خبری از از درز نیست. پس در نتیجه تنش های پر فشاری صورت نمی گیرد و سیالات با فشار های یکسان از طول لوله عبور می کنند و به نقاط خاصی فشار وارد نمی کنند. در نتیجه تمامی این موارد طول عمر و استحکام لوله مانیسمان تا حد بسیار مطلوبی افزایش پیدا می کند و به راحتی می تواند از این لوله و اتصالات در انتقال سیالات پر فشار استفاده نمود.

جنس لوله مانیسمان از چیست ؟

یکی دیگر از علت های مقاومت بسیار بالای این نوع از لوله ها ، جنس تولیدی آن می باشد. لوله مانیسمان از فولاد ساخته می شود که از مقاومت بسیار بالای در برابر فشار و گرما برخوردار است. شایان ذکر است فولادی که در ساخت این لوله به کار می رود از کربن کمتری برخوردار می باشد و همچنین در تولید فولاد بدون درز از موادی استفاده می کنند که این لوله را علاوه بر مقاومت در برابر فشار و گرما در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز مقاوم می کند و به یک انتخاب بسیار ایده آل برای استفاده در انواع تاسیسات و سیستم ها تبدیل می کند.

ویژگی های لوله مانیسمان

از مهم ترین ویژگی های لوله مانیسمان که آن را به یک انتخاب بسیار مهم در تولید و ساخت تاسیسات و سیستم های حساس تبدیل می کند به این شرح می باشد :

 • بالا بودن مقاومت مکانیکی : استفاده از فولاد بدون درز در ساخت این لوله موجب شده است تا مقاومت مکانیکی این لوله تا حد بسیار قابل قبولی افزایش یابد.
 • ضد خوردگی و زنگ زدگی : این لوله های با مقاومت در برابر هرگونه خوردگی و زنگ زدگی تولید می شوند و به همین علت برای استفاده در انواع سیستم ها مناسب می باشد.
 • افزایش مقاومت نسبت به لوله های درز دار: فوقا ذکر کردیم چرا لوله مانیسمان از مقاومت بسیار بالاتری برخوردارند پس از اگر استحکام لوله برای شما اهمیت دارد ، این محصول مناسب ترین انتخاب می باشد.
 • مقاومت در برابر سطوح مختلف فشار و حرارت : این لوله های در رده های مختلفی تولید می شوند و انواع آن سطوح مختلفی از فشار و حرارت را به راحتی تحمل می کند.
 • مقاومت در برابر اسید ها و اسیدی نشدن : برخی از سیالات از انواع اسید برخوردار می باشند و سیستم انتقال خود را دچار اسیب می کنند. لوله مانیسمان در برابر اسید مقاوم می باشد و خود نیز در اثر تماس با انوع سیالات اسیدی نمی شود.
 • تولید متنوع : این لوله ها در ضخامت ، اندازه و قطر های گسترده تری نسبت به سایر لوله های تولید می شود و انتخاب آن را برای مصرف کننده بسیار آسان تر می کند.
 • آسان برای جوشکاری : نحوه نصب و اتصال انواع لوله های فلزی به وسیله جوشکاری صورت می گیرد. این لوله ها به شکل دقیق و یکدستی تولید می شوند و نیاز به هیچ تنظیماتی نیز ندارند. به همین علت جوش و اتصال این لوله بسیار آسان و سریع صورت می گیرد.
 • طول عمر بالا : در نهایت جمع شدن تمامی این ویژگی ها در لوله مانیسمان باعث می شود که این لوله از مقاومت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار باشد. شما با خیال راحت و بدون نگرانی می توانید از این لوله ها تا سالیان طولانی استفاده نمایید.

کافیست برای خرید انواع لوله های مانیسمان در رده های مختلف و با بهترین کیفیت و قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید و به کسب اطلاعات لازم بپردازید.

انواع رده لوله مانیسمان

 • رده 20 : از دسته لوله مانیسمان سبک محسوب می شود و از سایز 1 تا 12 اینچی برخوردار می باشد و 2 تا 6 میلی متر ضخامت دارد.
 • رده 40 : از 2 تا 10 میلی متر ضخامت دارد و از 1 تا 12 اینچ در سایز تفاوت دارد.
 • رده 60 : ماننده لوله مانیسمان رده 40 از 2 تا 10 میلی متر ضخمامت دارد و از 8 تا 24 اینچ در سایز تفاوت می کند.
 • رده 80 : 3 تا 9 میلی متر ضخامت را دارا می باشد و از سایز 8 تا 24 اینچی برخوردار می باشد. لوله مانیسمان رده 40 ، 60 و 80 از پر استفاده ترین و پر مصرف ترین انواع رده این لوله ها می باشد.
 • رده 120 : جزوی از بزرگترین و بالا ترین رده های لوله مانیسمان محسوب می شود و گاها تا 700 کیلوگرم وزن دارد.
 • رده 160 : بالاترین رده لوله مانیسمان است که از وزن بسیار بالایی برخوردار می باشد و مقاومت و تحمل فشاری بسیار بالایی دارد.

شما می توانید برای خرید انواع رده های لوله مانیسمان با بهترین کیفیت و قیمت با گروه صنعت آریات تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان محصول مرود نظر خود را تهیه فرمایید.

مصارف و کاربرد لوله مانیسمان

از آنجا که این لوله ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به راحتی می توان آن ها در انواع محل و قسمت های صنعتی مورد استفاده قرار داد :

 1. سیستم های گاز رسانی : خطوط انتقال گاز همیشه از بالاترین فشار ممکن برخوردار می باشند و از آنجا ک هرگونه ترکیدگی ، نشتی و خرابی تجهیزات و لوله های گاز می تواند خسارات بسیار زیادی به جای بگذارد ، باید از مقاوم ترین و با کیفیت ترین لوله ها استفاده نمود که لوله مانیسمان از این دسته از تجهیزات مقاوم می باشد.
 2. سیستم های انتقال نفت : با توجه به جنس ذاتی نفت می توان به این نکته پی برد که تجهیزاتی که وظیفه انتقال نفت را دارند باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند که لوله مانیسمان انتخاب بسیار مناسبی می اشد.
 3. پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی : به طور کلی در انواع اماکن صنعتی که  انتقال سیالات پر فشار صورت می گیرد ، لوله مانیسمان مناسب می باشد.
 4. سیستم های آبرسانی پر فشار : با توجه به مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی از این لوله می توان به راحتی در این سیستم های آبرسانی پر فشار و کم فشار استفاده نمود.

قیمت و خرید لوله مانیسمان

به طور کلی از آنجا که در تولید لوله های مانیسمان از تکنولوژی و فناوری پیچیده تری استفاده می شود و ساخت آن سخت تر می باشد ، قیمت لوله مانیسمان به نسبت سایر لوله ها بالا تر می باشد. اما با توجه به کیفیت بسیار بالا ، مقاومت بسیار خوب در برابر بالاترین فشار ها و طول عمر بسیار طولانی متوجه می شوید که صرف هزینه بیشتر برای این لوله در دراز مدت برای شما مزایا بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

در زمان خرید لوله مانیسمان به رده و تحمل فشاری آن توجه فرمایید تا مناسب ترین آن را برای تجهیزات صنعتی خود خریداری کنید. شما می توانید با تماس با گروه صنعت آریان با انجام مشاوره رایگان اطلاعات کافی را کسب نموده و به راحتی مناسب ترین محصولات خود را در بهترین کیفیت و قیمت تهیه فرمایید.

صنعت آریات ارائه دهنده بهترین تجهیزات پتروشیمی ، نفتی ، گازی ، آبرسانی ، گازی رسانی و ساختمانی با بهترین قیمت ،آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

 

علت استحکام لوله مانیسمان چیست ؟

بدون درز بودن و داشتن بدنه صاف و یکدست موجب می شود که این لوله ها از استحکام بسیار خوبی برخوردار باشند.

مزیت استفاده از لوله مانیسمان چیست ؟

طول عمر بالا ، مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و حرارت و عدم زنگ زدگی از مهم ترین ویژگی های این لوله می باشد.

قیمت لوله مانیسمان به چه صورت می باشد ؟

از آنجا که این لوله ها از مراحل ساخت دشوار تری برخوردار می باشند طبیعتا قیمت بالاتری دارند که به علت طول عمر بسیار طولانی ، استفاده از آن به مراتب به صرفه تر می باشد.

4.5/5 - (275 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ