فلنج فولادی

یکی از پر کاربرد ترین قطعات صنعتی که در بازار امروزی فروش گسترده ای دارد بدون شک فلنج می باشد. در تمامی برج ها و ساختمان های مجهز و همچنین حساس ترین امکان صنعتی ، انواع فلنچ ها مشاهده می شود. یکی از انواع فلنج ها که از مواد اولیه بسیار با کیفیت ساخته می شود و مقاومت بالایی را نیز از نظر تحمل فشاری دارا می باشد ، فلنج فولادی می باشد. در این مطلب قصد داریم که در مورد فلنح فولادی و انواع آن به طور کامل توضیح دهیم و مزایا و کاربرد آن را نیز ذکر نماییم. برای کسب اطلاعات لازم در مورد این محصول ادامه ی این مطلب را از دست ندهید و همچنین برای خرید فلنج فولادی در انواع مختلف و برند های متنوع با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
فلنج فلنج
فلنج فولادی کربنی فلنج فولادی کربنی
فلنج فولادی زنگ نزن فلنج فولادی زنگ نزن
فلنج فولادی

فلنج فولادی

یکی از مهم ترین قطعاتی که امروزه در ساخت انواع سیستم های ساختمانی ، صنعتی و غیر صنعتی به کار گرفته می شود فلنج ها می باشد. با ساخت و به کارگیری فلنج در انواع تاسیسات کار نصب و احداث سیستم های لوله کشی بسیار آسان و تسهیل شده است و امروزه این محصولات در بازار صنعتی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشند. فلنج های در انواع مختلفی ساخته می شوند و همچنین مواد اولیه مختلفی در ساخت این قطعه به کار می رود. فلنج فولادی یکی از انواع این محصول می باشد که با مواد اولیه فولاد ساخته می شود و به علت مقاومت بسیار زیادی که دارد از مصارف گوناگونی برخوردار می باشد. در این مطلب قصد داریم تا در مورد فلنج فولادی ، کاربرد و مزایای آن به طور کامل بپردازیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

همچنین شما می توانید جهت خرید فلنج فولادی سایر ابزار و تجهیزات صنعتی با بهترین قیمت و کیفیت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

صنعت آریان با ارائه انواع محصولات و تجهیزات تاسیساتی و سیستم های صنعتی و ساختمانی ، آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

لیست فروش فلنج فولادی در صنعت آریان

شما از طریق این جدول می توانید لیست و تنوع فلنج فولادی در فروشگاه صنعت آریان را به راحتی مشاهده نمایید :

نام محصولسایز محصولقیمت محصول
فلنج فولادی سایز 1/21/2 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 3/43/4 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 11 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1 1/41 1/4 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1 1/21 1/2 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 22 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 33 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 44 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 55 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 66 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 77 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 88 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1010 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1212 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1414 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1616 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 1818 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 2020 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.
فلنج فولادی سایز 2424 اینچجهت کسب اطلاعات تماس بگیرید.

تمامی محصولات فوق با بهترین کیفیت در فروشگاه صنعت اریان قرار گرفته اند و از بهترین برند ها و بهترین کیفیت فولاد در بازار تهیه شده اند. به همین علت نیاز نیست نگران تاسیسات و سیستم های خود باشید و به راحتی از فلنج فولادی در حساس ترین نقاط تاسیساتی استفاده نمایید.

فلنج فولادی چیست ؟

به طور کلی می توان فلنج ها را قطعات فلزی با صفحات دایره ای و دیسکی شکل معرفی کرد که به سر لوله ها وصل می شود و نهایتا با پیچ و مهره موجب اتصال لوله ها به یکدگیر می شود. فلنج فولادی که نوعی از این قطعه می باشد به طور کلی به جنس بدنه ی این محصول مربوط می شود که چون از فولاد ساخته شده است به این اسم مشهور شده است.

به طور کلی استفاده از فلنج فولادی یا سایر انواع فلنج به این صورت می باشد که در ابتدای نصب کافیست لوله را به فلنج جوش بدهید و سپس با نصب کردن فلنج ها به هم لوله و اتصالات را به یکدیگر متصل می شوند. مزیت این شیوه ی اتصال در این است که هم آب بندی بسیار بهتر انجام می شود و هم در صورت نیاز به اعمال تغییرات و تعمیرات به راحتی می توانید با بازکردن پیچ و مهره ها لوله ها را از یکدیگر جدا نمایید و پس از اعمال تغییرات مورد نظر دوباره آن ها را به یکدیگر پیوند بزنید.

فلنج فولادی

انواع فلنج فولادی (جنس بدنه)

فلنج ها به طور کلی از جنس های مختلفی ساخته می شوند که اعم از فولادی ، آهنی ، مسی ، چدنی و… می باشد. اما با کیفیت ترین جنس آن همان فولاد می باشد که فلنج فولادی نیز آن ساخته می شود. فولادی که در مواد اولیه این محصول به کار می رود خود نیز به دو دسته تقسیم می شود که به این شرح می باشد :

فلنج فولادی کربنی

یکی از مهم ترین آلیاژ های فولاد می باشد که به علت استفاده از کزبن به مقدار زیاد در آن به رنگ سیاه دیده می شود. این آلیاژ فولاد بسیار مقاوم و مستحکم می باشد و به راحتی دچار خرابی یا شکستگی نمی شود و در برابر فشار های بالا مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. فلنج فولادی که در این محصول با ترکیب کربن ساخته می شود در برابر زنگ زدن و سایر سیالات خورنده از خود مقاومتی نشان نمی دهد و دچار پوسیدگی می شود، به همین علت به طور معمول از این محصول در تاسیسات آب آشامیدنی استفاده نمی شود. اما به طور کلی مزایا بسیار زیادی در این محصول وجود دارد که به این شرح می باشد :

 • مقاومت بسیار بالا
 • تحمل فشاری بالا
 • کشش بالا فلزی که موجب تسهیل جوشکاری می شود
 • مناسب برای به کارگیری در سیستم های گازی

فلنج فولادی ضد زنگ

از دیگر انواع فلنج های فولادی است که به راحتی مشکل فلنج کربنی را بر طرف کرده است. در حقیقت همانطور که از اسم این فلنج بر می آید به خوبی در برابر انواع عوامل خوردنده مانند زنگ زدگی از خود مقاومت نشان می دهد و علاوه بر آن از مقاومت از بسیار خوبی برخوردار می باشد و در برابر سیالات پر فشار دچار شکستگی و خرابی نمی شود. این فلنج از کروم بسیار زیادی در آلیاژ خود استفاده می کند و به همین علت از درخشندگی زیادی برخوردار می باشد و شاید از نظر ظاهری مانند المینیوم به نظر برسد. مهم ترین مزایا فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل به این شرح می باشد :

 • مقاومت در برابر فشار
 • مقاومت در برابر سیالات آبی و عدم رنگ ضدگی
 • نصب آسان به علت جوش آسان
 • طول عمر بسیار بالا

شما می توانید برای خرید انواع فلنج فولادی با جنس بدنه مختلف با ما تماس بگیرید و ضمن انجام مشاوره به کسب اطلاعات لازم بپردازید.

فروش فلنج فولادی

انواع فلنج فولادی ( از نظر ساختار)

علاوه بر جنس بدنه فلنج فولادی از ساختار های بسیار مختلفی نیز تشکیل می شود که بر اساس ویژگی های خود نیاز های مختلف مصرف کننده را بر طرف می کند. مهم ترین انواع فلنج های فولادی که شما می توانید از طریق صنعت آریان به خریداری آن بپردازید :

فلنج فولادی فلت یا ساده

صفحه دیکسی این محصول کاملا ساده می باشد و از یک صفحه دیسکی تشکیل شده است که از بر آمدگی خاصی نیز برخوردار نمی باشد. این فلنج بسته به شیوه ساخت آن از مقاومت متوسطی برخوردار می باشد و در زمان استفاده از آن حتما باید به سطح فشاری سیالات مورد انتقال توجه نمایید.

فلنچ فولادی لبه دار

شکل ظاهری این محصول کمی مشابه از فلنج ساده می باشد و اما در نقطه مرکزی دیسک این فلنج بر آمدگی مشاهده می شود که در نهایت موجب می شود تا نقطه فشار از مرکز دیسک فاصله بگیرد و مقاومت این فلنج از فلنج ساده به مراتب بالاتر برود. جنس فولادی این محصول نیز موجب می شود که به خوبی بتوان از محصول در تاسیسات آبی پر فشار و سیستم های گازی ساختمانی استفاده نمود.

فلنج فولادی گلو دار

در نهایت فلنج فولادی گلو دار که از مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با مصحولات فوق برخوردار است و این افزایش مقاومت به لطف گردنه بسیار بلند این محصول می باشد که موحب می شود تا نقطه فشار در گردنه پخش شود و البته از هسته مرکزی و نقطه جوش دور شود که در نهایت موجب می شود تا هم مقاومت این محصول بالا برود و هم در برابر فشار استحکام خوبی داشته باشد و هم طول عمر تاسیسات شما را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد.

فلنچ فولادی دنده ای یا رزوه ای

هر چند که فوقا ذکر کردیم که وجود آلیاژ فولاد در ساختار این فلنج موجب تسهیل شدن جوشکاری آن می شود اما شایان ذکر است که با استفاده از این محصول به هیچ عنوان به جوشکاری نیاز نخواهید داشت. به طور کلی تمامی روند نصب فلنج فولادی با استفاده از پیچ و مهره صورت میگیرد که این از مزایا این فلنج می باشد. شما با استفاده از این محصول می توانید به راحتی حتی لوله و اتصالات پلیمری از نیز به یکدیگر نصب نمایید و این محصول تمامی نیاز های شما را برای ساخت و احداث تاسیسات بر طرف می کند.

فلنج فولادی

فلنچ فولادی نر و ماده

در بحث آب بندی بسیار خوب و عدم افت فشار قطعا یکی از بهترین محصولات فلنج فولادی نرو ماده است. این محصول به صورت جفت جفت عرضه می شود و در زمان نصب یکی در دیگری به طور کامل قرار گرفته و چفت می شود که موجب آب بندی بسیاری خوب و افزایش استحکام لوله و اتصالات شما می شود. به طور کلی می توان گفت که شاید هزینه خریداری و به کارگیری این محصولات از سایر انواع فلنج ها کمی بیشتر باشد اما برای تاسیسات و اتصالات حساس این محصول یک انتخاب ایده آل می باشد.

فلنج فولادی کور

در نهایت این محصول که بر خلاف سایر انواع فلنج های فولادی برای اتصال لوله های ساخته نشده است و کاربرد اصلی برای قطع جریان سیالات است. در پایان سیستم های لوله کشی یا در برخی از قسمت ها که به قطع جریان سیالات نیاز است از این محصول استفاده می شود. به طور کلی اگر قصد خرید فلنج فولادی را دارید حتما باید در لیست خرید خود فلنج کور را نیز جای دهید چرا که حتما در زمان ساخت به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

شما می توانید برای خرید انواع فلنج فولادی با بهترین کیفیت و البته قیمت بازار با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

کلاس های فلنج فولادی

منظور از کلاس فلنج حداکثر تحمل فشاری و دمایی محصول می باشد که بر اساس استاندارد ASME به انواع زیر تقسیم می شود

فلنج فولادی کلاس 150 از پایین ترین تحمل فشاری و فلنج کلاس 2500 از بالاترین آن برخوردار است. شایان ذکر می باشد که منظور از تحمل فشاری پایین این نیست که به راحتی دچار خرابی می شود بلکه به این معناست که برای انتقال سیالاتی با حجم کمتر ساخته شده اند.

خرید و قیمت فلنج فولادی

در این مطلب سعی کردیم تا به طور کامل در مورد فلنج فولادی و انواع بپردازیم. شما می توانید برای دریافت لیست قیمت این محصول و خرید فلنج فولادی با بهترین قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید و ضمن انجام مشاوره اولیه اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید. همچنین امکان دسترسی به انواع برند این محصول نیز میسر شده است و شما می توانید بر اساس نیاز خود بهترین آن را تهیه نمایید. توجه داشته باشید که به طور معمول قیمت تجهیزات صنعتی از فاکتور هایی تاثیر می گیرد که به این شرح می باشد :

 • برند : شرکت های مختلفی اقدام به تولید و فروش فلنج فولادی کرده اند که از نظر کیفیت و سابقه کار با یکدیگر تفاوت دارند و به همین نسبت نیز این محصولات را با قیمت های مختلفی در بازار ارائه می دهند.
 • جنس بدنه : هرچند که جنس بدنه فلنج فولادی مشخص است اما باز این محصول هم در دو نوع کربن استیل و استنلس استیل تولید می شود که قیمت فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل از قیمت کربن استیل کمی بالاتر می باشد.
 • کیفیت : میزان ناخالصی مواد اولیه ، نحوه برش و فرم دهی ، مقاومت و استحکام و … یک فلنج استیل با کیفیت را از بی کیفیت جدا می کند و همین موضوع نیز بر قیمت آن ها تاثیر گذار است. در حقیقت شما فلنچ با کیفیت را گران نمی خرید بلکه فلنچ بی کیفیت را ارزان تر می خرید.
 • سایز : از آنجا که هر سایز این محصولات بزرگتر باشد مواد اولیه بیشتری برای تولید آن ها به کار رفته است طبیعتا فروش فلنج های فولادی بزرگتر در قیمت های بالاتری صورت می گیرد.
 • کلاس : هرچه کلاس این محصولات بالاتر باشد ، مقاومت و استحکام آن نیز بالاتر می رود و این به این معناست که برای بالا رفتن مقاومت در برابر فشار ، برخی اقدامات روی محصول اعمال شده است که قیمت فروش آن را بالا می برد.
 • نوع فلنچ: و در نهایت نباید فراموش کنیم که نوع فلنج فولادی نیز در قیمت فروش آن تاثیر زیادی دارد. همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم فولاد جنس این محصول است و نه ساختار و شکل آن ! به همین علت بسته به نوع و مدلی که از فلنچ فولادی سفارش می دهید قیمت های متفاوتی را نیز پرداخت می کنید.

چند نکته مهم در زمان خرید فلنچ فولادی

 • حتما در زمان خرید به کد حرارتی این محصول دقت کنید .(حداکثر تحمل دمایی)
 • کلاس فلنج فولادی باید دقیقا مطابق با تاسیسات شما باشد در غیر این صورت دچار ترکیدگی و شکستگی می شود.
 • اگر برای انتقال سیالات مایع مانند آب یا خورنده می خواهید از فلنج فولادی استفاده کنید بهتر است از جنس زنگ نزن فولاد باشد.
 • اطلاعات مهم این محصول بر روی بدنه آن حک شده است پس محصول مورد نظر خود را از روی بدنه تشخیص دهید.
 • شما می توانید از طریق تماس با صنعت اریان و بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

قیمت فلنج فولادی به چه صورت است ؟

قیمت فلنج فولادی بر اساس درصد آلیاژ ، برند ، نوع و کلاس مورد نظر شما تعیین می شود. برای دریافت لیست قیمت فلنج فولادی کافیست با ما تماس بگیرید.

جنس بدنه فلنج فولادی از چیست ؟

به طور کلب فلنج فولاد از دو نوع فولاد استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن و فولادی کربنی ساخته می شود.

مزایاق فلنج فولادی چیست ؟

استحکام بسیار بالا ، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی ، تحمل فشاری بالا ، طول عمر خوب و ... از مزایا فلنج فولادی می باشد.

4.6/5 - (216 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ