خرید شیرآلات

شیرآلات یکی از پرکاربرد ترین وسایل و تجهیزاتی است که توسط نیروی انسانی به کار گرفته می شود. امروزه و در عصر حاضر به سختی می توان مکانی را با حضور انسان ها پیدا کرد که در آنجا شیر الات مورد استفاده قرار نگیرند. شرکت ها و کارخانه های تولیدی با درک این نیاز و با استفاده از علم روز ، انواع شیر الات در انواع مدل ها و ساختار ها با مصارف متنوع تولید کردند که نیاز مصرف کننده را از هر نظر حل می کند.
اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم و ضروری در مورد انواع شیرالات هستید به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید. همچنین اگر به دنبال خرید شیرآلات مورد نظر خود هستید کافیست با گروه صنعت آریان تماس برقرار کنید با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت انواع تجهیزات مورد نظر خود را خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
شیرآلات آشپزخانه شیرآلات آشپزخانه
شیرآلات برنجی شیرآلات برنجی
شیرآلات بهداشتی شیرآلات بهداشتی
شیرآلات حمام شیرآلات حمام
شیرآلات دستشویی شیرآلات دستشویی
شیرآلات چدنی شیرآلات چدنی
شیلنگ شیلنگ
شیلنگ فن کوئل شیلنگ فن کوئل
شیلنگ پیسوار شیلنگ پیسوار
شیرآلات

شیرآلات

آب و گاز و سیستم های آبرسانی و گاز رسانی ساختمانی از مهم ترین تاسیسات هر مکانی است که تمامی فعالیت های روزانه ساکنین به آن بستگی دارد. سیستم های آبرسانی و گاز رسانی فقط در ساختمان های مسکونی یا اماکن تجاری به کار نمی رود بلکه در هر جا که نیروی انسانی در حال فعالیت است ، به این تاسیسات نیاز است. سیستم های آبی و گازی از تشکیلات پیچیده ای برخوردار است . از تجهیزاتی مانند لوله فلزی و پلیمری، فلکه ، پمپ و… تشکیل می شود. اما تمامی این تجهیزات بدون وجود شیرآلات فایده ای نخواهد نداشت.

در حقیقت شیرآلات قسمت بسیار کوچک ولی مهمی می باشند که به مصرف کنندگان توانایی بهره برداری از آب شهری و سایر سیالات را می دهند. شیر آلات انواع مختلفی دارند و در مدل ها ، سایز ها و جنس های بسیاز متنوعی تولید می شود. این محصولات از تنوع بسیار گسترده ای در بازار برخوردارند که هرکسی بر اساس نیاز و بودجه خود اقدام به تهیه آن ها میکند.

برای کسب اطلاعات در مورد انواع شیر آلات به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید. همچنین برای تهیه و خرید انواع شیرالات با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

چرا خرید شیرآلات مرغوب اهمیت دارد ؟

با نگاه گذرا به میزان استفاده آب و گاز در روز می توانید به این سوال پاسخ دهید. به علت نیاز مداوم ، استفاده از شیرآلات بارها و بارها در روز صورت می گیرد. اگر شیر الاتی که خریداری می کنید از نوع نا مرغوبی باشد به سادگی و در کمترین زمان دچار خرابی می شود و فعالیت محل را دچار اختلال می کند.

همچنین شکستگی و خرابی شیرآلات در مواقعی می تواند باعث فوران آب یا نشت گاز شود و مشکلات بسیار بزرگتری را ایجاد کند. به همین علت است که در هنگام خرید این قسمت محصولات باید با دقت فراوانی عمل کنید و اطلاعات لازم به خرید شیر الات اقدام کنید.

اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست ؟

هرچند که میان شیر های مدرن و قدیمی تفاوت ساختاری دیده می شود اما به طور کلی می توان گفت تمامی شیرآلات از این قسمت ها برخوردارند :

 • بدنه : اجزای شیر در آن قرار دارد و معمولا بر اساس کاربرد از جنس های متفاوتی ساخته می شود.
 • دیسک : محل اتصال دسته یا بازو شیر است که در شیر های توپی به قسمت کروی شکل گفته می شود.
 • نشیمنگاه : در این قسمت دیسک و سایر اجزای شیرآلات بر روی آن سوار می شوند.
 • دسته ، بازو یا فلکه : اهرم هایی هستند که با باز و بسته کرده آن جریان آبر برقرار یا متوقف می شود.

این اجزا و قسمت ها ممکن است بر اساس مدل ساخت و یا قدیمی و جدید بودن به شکل های متفاوتی دیده شوند یا حتی حذف شوند. برای مثال در شیر های چشمی دیگر نیازی به فلکه یا دسته نمی باشد.

انواع شیرآلات

همه شیرآلات کاربرد یکسانی دارند و آن هم در دسترس قراردادن آب و سایر سیالات برای مصرف می باشد. با این وجود چون این دسترسی در اماکن مختلفی نیاز می شود و شیوه استفاده از آن متفاوت است ، انواع بسیار متنوعی از این محصولات ساخته می شود. با پیشرفت علم و در عصر امروزی کارخانه های تولیدی در داخل و خارج سعی در ساخت شیر الاتی هستند که نیاز مصرف کننده را به بهترین نحو برطرف کند.

در ادامه به توضیح انواع این شیرآلات می پردازیم و کاربرد و مصارف آن را نیز توضیح می دهیم. ادامه ی این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید.

شیرآلات فشاری

این نوع از شیرآلات را همه در امکان مختلف مشاهده کردیم . قدیمی ترین نوع این محصولات از نوع فشاری می باشد که به علت قیمت ارزان و دسترسی فراوان ، از بازار مصرف بسیار خوبی برخوردار است و در بسیاری از امکان استفاده  می شود.

از نقاط قوت این شیر آلات می توان به قیمت بسیار پایین اشاره کرد. در حقیقت این محصول ارزان ترین نوع شیرالات در مقایسه با سایر انواع آن می باشد.

بزرگترین ضعف این نوع از شیرآلات مربوط به واشر است که در آن استفاده می شود. به علت قدیمی بودن ساختار این محصول و استفاده از واشر به طور مداوم دچار خرابی یا پوسیدگی می شود و به طور معمول از آن آب چکه می کند. همچنین  استفاده و باز شدن اهرم این نوع از شیر الات باید با فشار و نیرو صورت بگیرد و از این رو به آن شیر فشاری گفته  می شود.

شیرآلات کارتریجی

فوقا ذکر کردیم که بزرگترین عیب شیر فشار مربوط به واشر آن است که باعث می شود برای استفاده از آن نیاز به فشار و زور باشد و مدام در معرض خرابی و شکستگی قرار بگیرد. شیرآلات کارتریجی در ظاهر ممکن است مشابه نوع شیر فشاری باشند ، ولی در حقیقی ساختار آن بدون واشر می باشد و به همین علت از معایب شیر فشاری برخودار نیستند.

این دسته از شیر الات دچار چکه نمی شوند و با کوچکترین فشاری که به اهرم آن ها وارد می شود ، باز و بسته می شوند. اگر به دنبال خرید انواع شیرآلات در انواع جنس و مدل و با بهترین قیمت و کیفیت هستید کافیست به سایت صنعت آریان مراجعه کنید.

شیرآلات چشمی یا لمسی

یا پیشرفت علم و اختراع لنز های چشمی و سنسور های حرکتی ، این نوع از شیرآلات نیز به بازار معرفی شدند و در بسیاری از امکان مورد استفاده قرار گرفتند. مزیت استفاده از این نوع از شیر الات مربوط به مسائل بهداشتی است که برای برقراری جریان آب نیازی به استفاده از دست نمی باشد. هچنین از آنجا که در این نوع از شیر ها به نیروی دست احتیاجی نیست امکان خراب شدن یا اسیب دیدن تا حد زیادی تقلیل می کند.

از معایب این نوع از شیرآلات می توان به مصرف برق و باطری و هزینه های مربوط به آن اشاره کرد. علاوه بر آن به علت استفاده از تکنولوژی پیشرفته تر در ساخت این نوع از شیر ها از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. همچنین ممکن است به علت بی کیفیت بودن سنسور ها یا ضربه ای به آن ، دچار خرابی شوند که هزینه تعمیر آن نسبتا بالا می شود.

شیرآلات پدالی

این دسته از محصولات برای اماکنی مناسب می باشند که به دلایل بهداشتی یا سلامتی ، استفاده از دست را دچار مشکل می کند. در این نوع از شیرآلات جریان آب به وسیله پدال برقرار می شود. در شیر های پدالی به جای استفاده از دست با نیروی پا می تواند از آب استفاده نمود و پس از آن برای قطع جریان آب به راحتی می توان با برداشتن فشار پا آن را متوقف نمود.

این نوع از  شیرآلات نیز در دسته اهرمی به شمار می روند و به مزیت آن نسبت به شیر های چشمی این است که علاوه بر اینکه بدون نیاز به برق و باطری کار می کند ، نیاز به استفاده از دست ندارد. به همین علت این نوع از شیر هارا در بیمارستان و مراکز درمانی می توان مشاهده نمود.

شیرآلات توپی

شیرهای توپی از یک مکانیسم برخوردارند ولی از در ظاهر های متفاوتی تولید می شوند و در امکان مختلفی از آشپزخانه تا موتورخانه مورد استفاده قرار میگیرند. شیر های گازی که در اکثر امکان مشاهده می شود از نوع توپی می باشد.

مکانیزم شیر توپی به این صورت می باشد که اهرم یا دسته آن به یک قسمت گرد کره مانند متصل شده در جهت عمودی حرکت می کند. بر اساس جهت آب یا گاز یا سایر سیالات وقتی قسمت گرد در جهت آن قرار بگیرد جریان برقرار شده و وقتی در راستا آن نباشد جریان قطع می شود.

این دسته از شیرآلات نیز که تک اهرمی محسوب می شوند یکی از متداول ترین و پر مصرف ترین شیر های موجود در بازار هستند که مصارف متعددی نیز دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع شیر آلات با بهترین قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

شیرآلات دیسکی

این نوع از شیر به نسبت مابقی جدید تر و مدرن تر می باشند و در دسته شیر های تک اهرمی به شمار میروند. شایان ذکر است یکی از مهم ترین مزیت های شیر های تک اهرمی صرفه جویی در مصرف آب می باشد.

شیرآلات دیسک یک بازو یا اهرم متحرک دارند که بر روی یک پایه دایره یا شکر قرار میگیرد. در استفاده از شیر های دیسکی با بالا و پایین شدن فشار آب و با چپ و راست شدن گرم و سرد بودن آب را می توان تنظیم نمود. امروزه این دسته از شیر الات در ظاهر های بسیار زیبایی تولید می شوند و بازار مصرف بسیار خوب دارند.

شیرآلات دیواری و ایستاده

علاوه بر تقسیم بندی که بر اساس مکانیزم و شیوه کار شیر الات وجود دارد ، این محصولات بر اساس شیوه نصب نیز به دو دسته دیواری و ایستاده نیز تقسیم می شوند. نحوه نصب این شیرآلات بر استفاده و مصارف آن ها تاثیر بسزایی می گذارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

شیر  دیواری : این دسته از شیرآلات از نظر زیبایی و ظاهر از مدل ایستاده زیبا تر می باشند و بر روی دیوار نصب می شوند. این دسته از شیر ها بیشتر در حمام ها و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرند و به طور معمول از هزینه نصب بیشتری برخوردار هستند.

شیر ایستاده : شیرآلاتی که بر روی سینک های یا رو شویی مشاهده می کنید از این نوع می باشد.استفاده از شیر الات ایستاده به طور معمول کم هزینه تر و به صرفه تر می باشد که به همین علت از بازار مصرف بهتری برخوردار می باشد.

شما می توانید برای خرید انواع شیرآلات در انواع مدل ها و برند های مختلف به سایت صنعت آریان مراجعه کنید. صنعت آریان ارائه دهنده انواع تجهیزات تخصصی پتروشیمی ، گازی ، نفتی ، آبرسانی و ساختمانی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شیرآلات فولادی

شیر های به جز استفاده در خانه و اماکن عمومی ، در صنعت نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. شیر الاتی که در صنایع به کار می روند باید از ظرفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشند. به همین علت شیرآلات فولادی برای استفاده در صنایع مختلف از جمله گاز ، پتروشیمی ، نفت و … ساخته شده است. با توجه به نوع فعالیت صنعتی شیر های فولادی در طبقه بندی و کلاس های مختلفی تولید می شوند که نشان دهنده حداکثر تحمل فشاری و دمایی آن ها می باشد. مزایا استفاده از شیرآلات فولادی در صنعت به این شرح می باشد :

 • مقاوم در برابر فشار و حرارت
 • تولید در ابعاد و اندازه بزرگ برای انتقال حجم بالای آب
 • ضد خورندگی
 • مقاومت در برابر شکستگی
 • طول عمر طولانی

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید شیرآلات و تجهیزات نفتی ، گازی و پتروشیمی به سایت صنعت آریان مراجعه کنید.

قیمت شیرآلات

قطعا هر شخصی با توجه به بودجه ای که دارد به دنبال خرید محصولی با قیمت مناسب می کند. به همین علت قیمت شیرالات همیشه یکی از مسائل خریداران بوده است. تعیین قیمت شیر الات می تواند از موارد زیادی تاثیر بپذیرد که به این شرح است :

 • جنس بدنه
 • تکنولوژی ساخت
 • هزینه تولید و مواد اولیه
 • برند ساخت شیرآلات
 • کشور ساخت
 • مکانیزم شیرالات

به طور کلی این موارد تفاوت قیمتی شیر ها را تعیین می کند. علاوه بر آن باید توجه داشت که محصول برای چه استفاده ای خریداری می شود. برای مثال شیرآلات صنعتی که در ابعار بسیار بزرگ ساخته می شوند و در برابر فشار و دما زیاد مقاوم شده اند قیمت متفاوتی با شیر های فشاری معمولی خواهند داشت. همچنین در شیر هایی که با سنسور ها برقی کار می کنند هزینه مربوط به به برق و باطری نیز باید مد نظر قرار بگیرد.

اگر  به دنبال خرید شیرالات با کیفیت هستید و هزینه مربوط به آن برای شما دغدغه ایجاد کرده است در جای درستی قرار دارید. کافیست به سایت صنعت آریان مراجعه کنید و با بهترین قیمت به خرید انواع تجهیزات مورد نظر خود بپردازید و حتی از حراج شیرآلات و محصولات ما استفاده کنید.

از طریق سایت صنعت آریان انواع شیر های با جنس و مدل های مختلفی در اختیار شما قرار داده شده است و شما می توانید بر اساس نیز خود دست به انتخاب بزنید. علاوه بر آن شما توانایی مشاهده و مقایسه انواع برند های تولید کننده شیرآلات را خواهید داشت و میتوانید به راحتی و آگاهی کامل دست به خرید محصولات مورد نظر خود بکنید.

کافیست با ما تماس بگیرید و به کسب اطلاعات لازم خود بپردازید. گروه صنعت آریان ارائه دهنده انواع محصولات و تجهیزات تخصصی نفتی ، گازی ، پتروشیمی ، ساختمانی و آبرسانی آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

قیمت شیرآلات به چه صورت می باشد؟

مواردی همچون برند ، جنس بدنه ، تکنولوژی ساخت و... در قیمت شیرالات تاثیر می گذارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق با گروه صنعت آریام تماس بگیرید.

بهترین شیرآلات موجود در بازار از چیست ؟

شیرآلات کارتریجی و دیسکی از کیفیت قابل قبولی برای استفاده های متعدد و روزمره برخوردار می باشد.

ارزان ترین شیرآلات موجود در بازار از کدام نوع است؟

شیر های فشاری به علت قدیمی بودن و استفاده از واشر در ساختار آن از قیمت ارزانی برخوردارند که البته معایب مربوط به خود را نیز دارند.

4.6/5 - (274 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ