اتصالات گازی

سیستم ها و تاسیسات گازی یکی از مهم ترین قسمت های هر بنا یا ساختمانی می باشد و مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت گاز به اندازه آب ، برق و سایر امکانات حیاتی لازم می باشد و حتی لحظه ای عدم وجود آن مشکلات زیادی را به وجود می آورد. اما بسیار اهمیت دارد که این ماده حیاتی از چه مسیر و تجهیزاتی عبور می کند تا به دست مصرف کننده برسد. لوله و اتصالات گازی زیادی در کنار هم قرار گرفته و به یکدیگر متصل شده اند تا نیاز افراد بر طرف شود. اتصالات گازی یکی از مهم ترین تجهیزات این سیستم می باشد که قصد در داریم در مقاله به توضیح آن بپردازیم . اما شما می توانید برای کسی اطلاعات و خرید اتصالات لوله گاز با بهترین کیفیت و قیمت به گروه صنعت آریان مراجعه کنید. کافیست با تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
اتصالات فلزی اتصالات فلزی
اتصالات فلنج کف مرکزی اتصالات فلنج کف مرکزی
سه راهی اتصالات لوله گاز سه راهی اتصالات لوله گاز
زانوی 90 درجه زانوی 90 درجه
اتصالات گازی دو طرف لوله اتصالات گازی دو طرف لوله
بوشن مانیسمان بوشن مانیسمان
اتصالات گازی

اتصالات گازی

تجهیزات مختلفی برای ساخت یک سیستم گاز رسانی مجهز و مطمن نیاز می شود. سیستم های گاز رسانی از انواع ابزار ، محصولات و وسایل مربوط به انتقال رسانی گازی تشکیل می شوند و نصب و قرار گیری این تجهیزات در کنار هم ، سیستم گاز رسانی شما را تکمیل می کند. در کنار لوله های گازی ، تجهیزات دیگری نیز باید خریداری و نصب گردد که به آن اتصالات گازی گفته می شود. در این مقاله به طور کامل در در مورد اتصالات گازی ، انواع ، کاربرد و ویژگی های آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

امروزه در هر کجای شهر یا در هر مکانی که بشریت در آن حضور دارد ، می توانید سیستم گاز رسانی را مشاهده فرمایید. یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در این سیستم به کار می رود اتصالات گازی می باشد که شما از طریق این صفحه می توانید به کسب اطلاعات بپردازید و در نهایت از طریق گروه صنعت آریان به خریداری آن بپردازید.

صنعت آریان ، ارائه دهنده انواع تجهیزات مورد نیاز برای سیستم های گاز رسانی ، آبرسانی ، پتروشیمی ، نفتی و … آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

اتصالات گازی چیست و در کجا نصب می شود ؟

لوله ها وظیفه انتقالات سیالات را به بخش ها مختلف یک ساختمان ، پروژه ، واحد های مسکونی و …دارند. لوله ها در ابعاد و طول های مختلفی ساخته می شوند تا انواع سیالاتی همچون گاز را از خود عبور دهند. اما از آنجا که امکان ساخت لوله های فلزی به صورت یک تیکه با انحنا و پیچش های مورد نیاز پروژه های گاز رسانی و … موجود نبود ، تجهیزاتی به اسم اتصالات فلزی ساخته شده اند تا در مواقع مورد نیاز خط مسیر فلزی را عوض کنند ، آن را انشعاب دهند یا به یک وسیله یا ابزار دیگر پیوند دهند. اتصالات گازی نیز به همین منظور ساخته شد.

اتصالات گازی در میان لوله های گاز نصب می شود و بر اساس نیاز مصرف کننده ، مسیر انتقال لوله را تغییر میدهند یا آن را شعبه شعبه می کنند و به قسمت های مختلف می فرستند و حتی لوله ها را به قسمت هایی مانند منبع گاز متصل می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصالات گاز ادامه این مطلب را از دست ندهید و همچنین برای خرید آن با بهترین کیفیت و قیمت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

اتصالات گازی از چه جنسی ساخته می شوند ؟

مواد اولیه ای که در تولید و ساخت اتصالات لوله گاز به کار می روند باید از کیفیت و طول عمر بسیار خوبی برخوردار باشند. چرا که اگر اتصالات گازی از مقاومت و تحمل خوبی برخوردار نباشند با کوچک ترین ضربه ای مورد اسیب و شکستگی قرار میگیرند و باعث نشتی گاز می شوند که می توان بسیار خطر آفرین و آسیب زننده باشد. به همین علت در ساخت اتصالات گاز از فولاد استفاده می کنند که که از مقاومت بسیار بالایی برخودار است و در برابر عوامل محیطی و ضربه ، تحمل بسیار خوبی دارد.

لوله های گازی فولادی در انواع مانیسمان و درز دار تولید و عرضه می شوند که شما می توانید با تماس با گروه صنعت آریان به خریداری آن با بهترین کیفیت و قیمت بپردازید.

اتصالات گازی جوشی

قطعا شیوه نصب این اتصالات یکی از مهم ترین سوالات مصرف کنندگان می باشد. جوشکاری شیوه اصلی اتصال لوله به اتصالات گازی می باشد. لوله و اتصالات گازی بر اساس نقشه ساخت پروژه گاز رسانی در زاویه های مختلف به یکدیگر جوش داده می شوند و به طور کامل به هم متصل می گردند. توجه داشته باشید که شیوه جوش دادن لوله و اتصالات بسیار اهمیت دارد تا هیچ گونه نشتی ایجاد نشود و احتمال وقوع حادثه از بین برود.

جوشکاری برای اتصال لوله به اتصالات لوله گاز روشی مطمن می باشد و اگر به طور حرفه ای و در نظر گرفتن استاندارد باشد از مزایایی همچون نصب محکم لوله ، عدم نشتی ، عدم افت فشاری شبکه گاز رسانی و … برخوردار می گردد.

انواع اتصالات گازی

انواع اتصالات گازی که شما از طریق صنعت آریان می توانید به خریداری آن بپردازید به این شرح می باشد :

 • اتصالات گاز فلنج کف مرکزی :در سایز 3/4 اینچی تولید می گردند.
 • زانوی 90 درجه لوله گاز : زاویه 90 درجه ای دارد و در محل های تغییر مسیر خط لوله به کار می رود. این دسته از اتصالات آرنجی نیز نامیده می شوند.
 • اتصال گازی دو طرفه لوله : مانند زانوی گازی برای تغییر مسیر سیستم های گازی بسیار مناسب می باشد.
 • بوشن های مانسیمان : با اسم کپ عدسی نیز شناخته می شوند.
 • سه راهی اتصالات گازی : بهترین انتخاب برای انشعابات سیستم های گاز رسانی می باشد.

ویژگی های اتصالات گازی :

 1. در رنگ سیاه تولید می شوند
 2. تا 200 الی 300 درجه فارنهایت تحمل دمایی دارند.
 3. از حداکثر تحمل دمایی و فشاری  150 PSI (اینچ بر پوند) برخوردار می باشند.
 4. این اتصالات از فلز ساخته می شود و در انواع فولادی یا آهنی تولید می شوند.
 5. قابلیت وصل کردن لوله های گاز را به یکدیگر فراهم می کنند.
 6. در انواع مانسیمان یا درزدار ساخته می شوند.

برای خرید انواع اتصالات لوله گاز با بهترین قیمت و کیفیت با گروه صنعت آریان تماس بگیرید و با انجام مشاوره رایگان اقدام به کسب اطلاعات لازم کنید.

در زمان خرید اتصالات گازی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

 • ابعاد و ساز اتصالات گاز دقیقا باید مطابق با لوله باشد تا جوشکاری درست و صحیح صورت بگیرد.
 • کیفیت و مواد اولیه لوله و اتصالات گاز باید با یکدیگر تناسب داشته باشند تا در زمان جوش دادن با مشکل موجه نشود.
 • حجم و ظرفیت اتصالات لوله گاز را مد نطر قرار دهید تا دچار ترکیدگی و آسیب قرار نگیرد.
 • در زمان خرید و نصب به استاندارد ها توجه فرمایید.
 • از آنجا انتقال گاز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد حتما از مرغوب ترین برند ها استفاده نمایید.
 • شایان ذکر است در سیستم های گاز رسانی که در آن از لوله های پلی اتیلن استفاده شده است، از اتصالات گازی فولادی نمی توانید استفاده کنید چرا که نصب آن با جوشکاری صورت می گیرد.

خرید و قیمت اتصالات گازی

ما در این مقاله سعی کردیم تا هر اطلاعاتی که برای خرید اتصالات گازی برای شما مناسب می باشد را در اختیارتان قرار دهیم. آخرین موردی که برای هر مصرف کننده ای اهمیت دارد ، قیمت اتصالات لوله گاز می باشد که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم.

طبیعتا هر چه جنس و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تولید اتصالات گازی بهتر باشد ، قیمت نهایی آن بالاتر می رود و مواردی همچون برند تولید ، تکنولوژی ساخت ، سایز و حجم اتصالات نیز بر قیمت تاثیر زیادی خواهند داشت. به همین علت است که شما بر اساس نیاز خود باید به انتخاب اتصالات مورد نیاز خود ، اتصالات مناسب را انتخاب نموده و سپس به کسب اطلاعات در مورد قیمت و خریداری آن بپردازید.

از طریق گروه صنعت آریان این امکان برای شما میسر شده است که به مشاوره رایگان با مشاورین ما بپردازید و بهترین و مناسب ترین اتصالات گازی را برای سیستم گاز رسانی خود تهیه کنید. گروه صنعتی ما انواع تجهیزات مورد نظر شما در سایز و مدل های مختلف و برند های متنوعی در اختیار شما قرار می دهد و تجهیزات صنعتی مورد نیاز را به طور کامل تامین می کند. کافیست با ما تماس بگیرید.

اتصالات گازی از چه جنسی می باشند ؟

معمولا اتصالات گازی از جنس فولاد تولید می شوند.

شیوه نصب اتصالات گازی به چه صورت می باشد؟

معمولا برای وصل کردن اتصالات گازی از جوشکاری استفاده می شود.

قیمت اتصالات گازی به چه صورت می باشد؟

قیمت اتصالات گازی بر اساس محصول مورد نظر شما ، کیفیت ، جنس و برند آن تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت اتصالات لوله گازی و خرید آن با گروه صنعت آریان تماس بگیرید.

4.7/5 - (246 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ