اتصالات فلزی

یکی از مهم ترین و بزرگترین تولیداتی که امروزه در سطح جهان انجام می شود مربوط به اتصالات فلزی است. فلزات و محصولاتی که از فلزات ساخته می شوند به علت دوام بسیار بالا از کاربرد های متعددی برخوردارند که امروزه در سر تا سر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات فلزی با توجه به کیفیت و و نحوه ساخت آن ها  از کیفیت های مختلفی برخوردارند که با توجه نیاز افراد مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت این اتصالات نیز با توجه به کیفیت و شیوه ساخت متفاوت خواهد بود. شما می توانید برای خرید انواع اتصالات فلزی در انواع سایز های و بالا ترین کیفیت به سایت گروه صنعت آریان مراجعه کنید.

شما همچنین می توانید برای تهیه انواع تجهیزات گاز ، پتروشیمی و ساختمانی با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت از طریق این سایت اقدام کنید.

برای اطلاع از قیمت و خرید
با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۳۳۹۲۴۹۶۴ 09123134197 ارتباط در واتساپ
اتصالات مانیسمان اتصالات مانیسمان
اتصالات دنده ای گالوانیزه اتصالات دنده ای گالوانیزه
اتصالات سیاه درزدار اتصالات سیاه درزدار
اتصالات گازی اتصالات گازی
اتصالات فلزی

اتصالات فلزی چیست؟

اتصالات فلزی در حقیقت به منظور تولید و ایجاد انشعابات در خطوط لوله ها و جریان ها و به منظور ارتباط و پیوند زدن لوله ها به یکدیگر از اتصالات استفاده می شود. اتصالات در انواع جنس و با مواد اولیه متعددی ساخته می شود که یکی از آن ها اتصالات فلزی می باشد. اتصالات فلزی گاهی برای ارتباط لوله ها و ادامه جریان و گاهی برای تغییر مسیر جریان استفاده می شود.

اتصالات فلزی برای انتقال آب ، گاز و … استفاده می شود که برای انتقال هرچه بهتر این عناصر در انواع مختلفی تولید می شود. در ادامه به توضیح کامل انوع اتصالات فلزی می پردازیم.

انواع لوله فلزی و تجهیزات آن

یکی از مهم ترین کاربرد این وسایل فلزی ، وصل کردن لوله ها به یکدیگر و عبور جریان های گازی و آبی و … می باشد. برای اینکه این امر به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد تجهیزات متععدی ساخته می شود که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

  • لوله  آب: یکی از مهم ترین انواع اتصالات فلزی می باشد که از کابرد و مصرف بسیار زیادی برخوردار هستند. این محصول گاهی به صورت لوله نازک فلزی ساخته می شود استفاده مربوط به خود را دارد. همچنین این لوله ها در سایز مختلفی مانند 4 اینچ و 6 اینچ ساخته می شوند.
  • لوله خرطومی فلزی : خاصیت این لوله بر انعطاف پذیری آن است بر اساس این قابلیت نیز در تاسیسات مختلفی برقی ، گازی و … استفاده می شود
  • اتصالات فولادی : فولاد یکی از مقاوم ترین اتصالات فلزی تولید شده است که برای استفاده در تاسیسات مهم از آن استفاده می شود. فولاد با توجه به مقاومت بسیار بالایی که دارد ، خریداران ویژه خود را دارد و از بازار مصرف بسیار بالایی برخوردار است.

 

شما می توانید برای تهیه و خرید انواع اتصالات فلزی از جمله اتصالات فولادی با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت به گروه صنعت آریان مراجعه کنید. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  • اتصالات سه راهی و چهار راهی : استفاده از این اتصالات فلزی برای افزایش انشعاب در سیستم لوله کشی استفاده می شود و یکی از پر کابرد ترین تجهیزات می شوند. شما می توانید با توجه به سایز لوله های خود این اتصالات را انواع سایز و با انواع جنس تهیه و خریداری کنید.
  • اتصالات فلنج : گاهی در زمینه نصب تاسیسات نیاز می شود که رو لوله که در سایز های مختلفی هستند را با یکدیگر پیوند بزنیم. برای این کار از اتصالات فلزی فلنج استفاده می شود. همچنین از این تجهیزات می توان در زمینه تغییر مسیر لوله ها نیز استفاده کرد. فلنج ها برای تغییر مسیر جریانی و یا اتصال لوله های مختلف از قابلیت انعطاف بسیار بالایی برخوردارند که آن هارا به یک انتخاب بسیار مناسب تبدیل کرده است.
  • اتصالات سردنده : انتقال گاز و تاسیسات و تجهیزات مربوط به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. یکی از اتصالات فلزی که امروزه تولید می شود اتصالات سردنده است که کاربرد آن در انتقال جریان گاز می باشد. سردنده ها در انواع مختلف و با کیفیت های متعددی تولید می شود و از ویژگی های مختلفی برخوردارند که با توجه به نیاز می توان از استفاده کرد. کافی است با ما تماس بگیرید و با توجه به نیاز خود به خرید انواع تجهیزات و اتصالات فلزی بپردازید.
  • اتصالات زانویی : همانطور که از اسم این وسیله بر می آید قطعه ای است که دارای خمیدگی می باشد و و به شکل زانو تولید می شود. استفاده از این وسیله بسیار پرکاربرد است و استفاده اصلی آن برای تغییر مسیر لوله ها می باشد. این نوع از اتصالات فلزی نیز در انواع سایز ها تولید می شود که به نسبت سایز لوله ها انتخاب می شود. شما می توانید برای خرید اتصالات زانویی در انواع سایز ها به سایت صنعت آریان مراجعه کنید.

سایر تقسیم بندی اتصالات فلزی

علاوه بر انواعی اتصالاتی که فوقا ذکر کردیم ، تقسیم بندی دیگری وجود دارد که به انواع لوله گالوانیزه ، لوله و اتصالات جوشی و درزدار ، لوله و اتصالات مانیسمان و … تقسیم می شود.

لوله گالوانیزه

یکی از مهم ترین اتصالات فلزی لوله گالوانیزه است که این لوله ها به دو صورت آهنی و فولادی تولید می شوند . در حقیقت این لوله ها به در ابتدا به صورت خام در جنس فولادی یا آهنی تولید می شود و سپس با روی یا زینک گالوانیزه می شوند. گالوانیزه در حقیقت پوشش ی از روی یا زینک است که به صورت لایه محفاظتی کشیده می شود تا از فرسایش و خورده شدن لوله جلوگیری به عمل می اورد.

لوله گالوانیزه در مقایسه با لوله های معمولی از کیفیت و مقاومت بالا تری برخوردارند . قیمت این دسته از اتصالات فلزی تا حد بسیار زیادی با توجه به قیمت لوله خام و کیفیت آن تعیین می شود.

شما می توانید برای خرید لوله های گالوانیزه با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت به سایت صنعت آریان مرجعه کنید. کافیست با ما تماس بگیرید و به تهیه انواع تجهیزات تاسیساتی آبی ، گازی و ساختمانی بپردازید .

اتصالات جوشی درزدار

این نوع از اتصالات فلزی با جوش به یکدیگر وصل می شوند و در نهایت به طور درز دارد نمایان می شوند. این تجهیزات از وزن بسیار سبکی برخوردارند و قابلیت دسترسی ساده ای نیز دارند. استفاده از اتصالات جوشی درز دار به علت برخی از ویژگی های آن از قیمت به صرفه تری برخودار است و در نهایت ارزان تر از سایر لوله ها در می آید. این لوله ها به طور کلی نیز از مقاومت کمتری در مقایسه با سایر اتصالات برخودارند.

این اتصالات بر اساس کاربرد ها و مصارف متعدد در انواع و اقسام شکل ها و سایز ها تولید می شوند که شما می توانید بر اساس نیاز خود به خرید آن ها اقدام کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات اولیه و انجام مشاوره به گره صنعت آریان مراجعه کنید و به خرید انواع تجهیزات و تاسیسات آبی گازی و ساختمانی اقدام کنید.

اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان نیز یکی از پرکاربرد ترین اتصالات فلزی هستند که بر خلاف اتصالات جوشی درزدار ، فاقد درز می باشند و به همیت علت از مقاومت بهتری برخوردارند. مهم ترین کاربرد اتصالات مانیسمان استفاده در تاسیسات مهم و حساس می باشد که نیاز به تحمل فشاری و دمایی بسیار بالا دارند. در حقیقت چون در سطوح این اتصالت هیچ درز و جوشی دیده نمی شود از تحمل فشار و دمای بسیار خوبی برخوردارند و سطح مقاومت بالایی دارند.

استفاده از این تجهیزات باعث بالا رفتن مقاومت لوله ها مانیسمان نیز می شوند و در نهایت باعث می شود تا تاسیسات ساختمانی شما از بالاترین مقاومت برخوردار باشد .

بدیهی است که با توجه به بالا بودن کیفیت این دسته از اتصالات ، قیمت بالا تری را نیز دارا می باشند که در نهایت باعث می شود که اتصالات شما بیشتر عمر کند و در دراز مدت منعفت بسیار زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

کافی است برای خرید این اتصالات فلزی در انواع سایز و مدل و  با بهترین کیفیت و قیمت با ما تماس بگیرید و به کسب اطلاعات بپردازید.

قیمت اتصالات فلزی

اگر قصد خریداری تجهیزات و تاسیسات ساختمانی را دارید بدیهی است که قیمت آن برای شما بسیار اهمیت دارد. قیمت اتصالات فلزی تا حد بسیار زیادی به کیفیت آن بستگی دارد و هرچه موادی که برای ساخت این وسایل استفاده می شود با کیفیت تر باشد ، قیمت بالا تری نیز خواهد داشت و به تبع قیمت اتصالات را نیز بالا می برد. برای مثال قیمت لوله آب فلزی که با کیفیت و تکنولوژی بالایی ساخته شده است با کیفیت لوله فلزی که از مقاومت کمتری برخوردار است طبیعیتا بیشتر است.

یکی دیگر از فاکتور های مهمی که در تعیین قیمت تاسیسات فلزی تاثیر گذار است ، شیوه ساخت آن است. هرچه ساخت این اتصالات حساس تر باشد و به تکنولوژی بالاتری نیاز داشته باشد از قیمت بالا تری نیز برخوردار خواهند بود .

اما شایان ذکر است مبلغی را که شما برای خرید تجهیزات و تاسیسات با کیفیت می دهید در دراز مدت به نفع شما خواهد بود و شما را از نیاز به تعمیرات و تعویض آن ها بی نیاز می کند. از انجا که قسمت تاسیسات را می توان مهم ترین قسمت هر مکانی تلقی کرد ، تعمیر آن ها بسیار پر هزینه خواهد بود. پس به شما پیشنهاد می کنیم:

       یکبار از تجهیزات و اتصالات فلزی با کیفیت استفاده کنید و تا سال ها از تعمیر و تعویض آن ها بی نیاز شوید.

اگر به دنبال خرید تجهیزات و تاسیسات آبی ، گازی و ساختمانی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می گردید کافیست به سایت صنعت آریان مراجعه کنید و به کسب اطلاعات بپردازید.

                                 گروه صنعت اریان با ارائه انواع تجهیزات و تاسیسات آماده خدمت رسانی به شما است.

قیمت اتصالات فولادی به چه صورت است ؟

اتصالات فولادی انواع بسیار گسترده ای دارند که بر اساس ویژگی ، کیفیت ، برند و مواد اولیه قیمت گذاری می شوند. شما می توانید با گروه صنعت آریان تماس گرفته و بر اساس نیاز خود ، از قیمت ها آگاهی پیدا کنید.

کدام یک از اتصالات فلزی زنگ نزن هستند؟

شما با استفاده از فولاد و یا گالوانیزه کردن اتصالات فلزی می توانید از بابت زنگ زدگی خاطر جمع شوید.

مصارف اتصالات فلزی بیشتر در چه مواردی است ؟

از اتصالات فلزی می توان در انتقال انواع سیالات سرد و گرم ، پر فشار و کم فشار و ... استفاده کرد.

4.5/5 - (295 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات پاسخگویی شنبه تا پنج‌شنبه 9 الی 18

phon 021-33924964 واتس اپ تماس در واتساپ